امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67948
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور علی عبداللهی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور علی عبداللهی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در دیدار با آچکزهی استاندار ایالت بلوچستان پاکستان و هیأت همراه، با اشاره به مشترکات فرهنگی، تاریخی و مراودات بین دو کشور مسلمان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان ابراز امیدواری کرد که این مشترکات بتوانند پشتوانه‌ای محکم و قوی برای تداوم و استحکام ارتباطات میان دو ملت باشند.

معاون امنیتی و انتظامی افزود: دو کشور ایران و پاکستان به عنوان کشورهای مسلمان در منطقه باید با شناخت دقیق‌تر از اهداف و برنامه‌های دشمنان، با ایجاد وحدت، انسجام و همکاری‌های متقابل مانع دخالت بیگانگان و اختلاف‌افکنی آنها در منطقه شوند.

عبداللهی فعال‌تر شدن بازارچه‌های مرزی بین دو کشور را بهترین راه برای افزایش مبادلات تجاری و بهبود وضعیت معیشتی ساکنان دو سوی مرز دانست و از طرف پاکستان خواست با فراهم آوردن امکانات و تمهیدات لازم ، از این قابلیت در راستای تقویت مؤلفه‌های تجاری استفاده کنند.

عبداللهی گفت: زمینه همکاری دو کشور موضوعات مختلفی است که نشان از یک تفاهم بالا و همکاری همه جانبه است در مباحث اقتصادی زمینه های بسیار خوبی فراهم است می توان به خط لوله گاز اشاره کرد که یکی از عوامل تاثیرگذار در توسعه کشورها انرژی است و گاز پاک ترین انرژی است که زمینه خوب و بستری را فراهم می کند برای توسعه و همکاری بین دو کشور است.

عبداللهی نسبت به آزادی 5 مرزبان ربوده شده ابراز امیدواری کرد و از هیات پاکستانی خواستار همکاری بیشتر و آزادسازی این 5 مرزبان شد و تاکید کرد: مسوولان پاکستانی از تمام ظرفیت های خود برای آزادی پنج سرباز ایرانی استفاده کنند.

همچنین در این دیدار آچکزهی استاندار ایالت بلوچستان پاکستان با تأکید بر لزوم تعامل مستمر مبنی بر مبادله اطلاعات، برنامه‌ریزی و اشتراک مساعی بین دو کشور برای مبارزه با مواد مخدر در منطقه، ابراز امیدواری کرد که این اقدامات شکل گسترده‌تری به خود گیرد و پاکستان نیز همچون ایران هرگز اجازه خدشه‌دار شدن مرزهای مشترک میان دو کشور را نخواهد داد.

محمدخان آچکزهی ضمن ابراز همدردی در خصوص گروگانگیری 5 مرزبان ایرانی گفت: دولت پاکستان تمام سعی و تلاش خود را جهت آزادی این مرزبانان انجام می دهد.

آچکزهی یکی از راه‌های بهبود شرایط در منطقه را تقویت و توسعه تجارت و بازرگانی در مرزها دانست و گفت: همه جانبه از برنامه های دولت پاکستان با ایران می باشد.

محمد خان آچکزهی افزود: باید ازظرفیت های ایران در بخش انرژی از جمله گاز، برای رفع مشکلات و کمبود های پاکستان در این بخشها بهره گرفت.

وی با اشاره به تعویق افتادن اجرای خط لوله گاز ایران به پاکستان گفت : باید با برنامه ریزی جهت تسریع در اجرای این طرح اقدام شود و پاکستان این مساله را در اولویت اقدامات خود در عرصه بین الملل قرار داده است.

استاندار بلوچستان پاکستان گفت: عناصری در صدد خدشه دار شدن و تخریب روابط ایران و پاکستان هستند ولی اهتمام دولت و مردم ما بر توسعه روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران است.
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها