امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67951
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا نعمت‌زاده در نشست خبری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره قیمت ...

به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا نعمت‌زاده در نشست خبری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره قیمت خودرو در سال آینده، اظهار داشت: نظر ما این است که قیمت خودرو تغییر نکند.

وی افزود: امسال که قیمت خودرو گران نشد و برای سال آینده هم، نظر ما همین است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در عین حال تصریح کرد: خودروسازان ما شرکت‌های خصوصی هستند و ما فقط برایشان نقش ارشادی داریم.

نعمت‌زاده با بیان اینکه با خودروسازان چینی وارد مذاکره شده‌ایم، اضافه کرد: تکنولوژی چینی ها امروز تفاوت یافته و حتی قطعات بوئینگ را هم می سازند.

وی متذکر شد: ما نمی توانیم خود را فقط به خودروسازان غربی محدود کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سؤالی درباره دستور رئیس جمهور برای تغییر مسئول توزیع سبد کالا نیز، گفت: هنوز دولت هیچ تصمیمی برای تغییر متولی توزیع سبد کالا نگرفته است.

نعمت‌زاده بر همین اساس خبر محوّل شدن مسئولیت توزیع سبد کالا به وزارت جهاد کشاورزی را رد کرد.

مشروح اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری سخنگوی دولت

محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت، درباره شرکت ایران در نمایشگاه اکسپو 2015 ایتالیا و شرکت ایران در آن گفت: این مسئله به شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی واگذار شده و طرح ما برای آن بسیار جالب است.

وی با بیان اینکه گروهی 30نفره بر روی این مسئله کار می‌کنند، اظهارداشت: تیمی از ایران به این کشور سفر کرده و 1500 متر زمین در محلی مناسب برای ما در نظر گرفته شده است؛ طرح نیز به گونه‌ای اجرا می‌شود که می‌توان اجزای آن پس از برگزاری اکسپو باز کرده و به ایران بیاوریم.

*نظر ما ثابت ماندن قیمت خودرو است

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در پاسخ به سؤالی درباره اقدامات این وزارتخانه در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: پس از ابلاغ این سیاست‌ها و دستور معاون اول برای مشخص شدن وظایف دستگاه‌ها در این زمینه ستادی در وزارتخانه به سرپرستی بنده و دبیری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی تشکیل شد و امیدواریم طرح تدوین شده‌ای برای اجرای این سیاست‌ها تا آخر همین ماه ارائه دهیم.

نعمت‌زاده در پاسخ به سؤالی درباره کیفیت خودرو و قیمت آن در سال آینده تصریح کرد: خودروسازان ما شرکت‌های خصوصی هستند و ممکن است وزارت ارشاد گاهی نظر ارشادی خود را اعلام کند و پیگیری‌هایی را از این نظر انجام دهد.

وی با بیان اینکه نظر ما این است که قیمت خودرو در سال آینده تغییر نکند، گفت: ما سال 92 قیمت‌ها را به میزان قیمت پایان سال 91 قرار دادیم و شرکت‌های خودروساز نیز آن را پذیرفتند و برای سال آینده هم نظرمان این است که قیمت‌ها ثابت بماند و هزینه‌هایی که به دلیل تورم تحمیل می‌شود را از طرح افزایش تولید جبران کنیم.

*در ارائه سبد کالا بر اساس لیست وزارت کار عمل کردیم

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت، با اشاره به توزیع سبد کالا و بیان این نکته که سبد کالا شامل برخی اقشار کم درآمد جامعه نشد، ادامه داد: ما بر اساس لیستی که وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به ما ارائه داد عمل کردیم و خودمان لیستی را تدوین نکردیم.

*تا کنون حدود 15میلیون 700هزار خانوار شامل دریافت این سبد شده‌اند

وی با بیان اینکه ستاد هدفمندی یارانه‌ها به دنبال آن است که به گونه‌ای کار را دنبال کند که این سبد شامل همه نیازمندان شود، گفت: تا کنون حدود 15میلیون 700هزار خانوار شامل دریافت این سبد شده‌اند و تا امروز نیز نزدیک به 14 میلیون سبد توزیع شده است و ما سعی کردیم اشکالات موجود را به تدریج رفع کنیم.

نعمت‌زاده در پاسخ به این سؤال که آیا در سال آینده وظیفه توزیع سبد کالا به وزارت جهاد کشاورزی واگذار خواهد شد یا خیر، اظهارداشت: هنوز هیچگونه تصمیمی در دولت برای ادامه این کار در سال آینده توسط وزارت کشاورزی گرفته نشده است و اقلام اصلی این سبد زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و برخی موارد نظیر گوشت مرغ زیر نظر جهاد کشاورزی قرار دارد.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت درباره تعرفه واردات در سال 93 ، گفت: هفته آینده نقطه‌نظرات ما درباره تعرفه واردات به دولت ارائه می‌شود و نظر ما این است که این تعرفه تغییر چندانی پیدا نکند.

*جلوی روند رو به کاهش تولید خودرو را گرفتیم

نعمت‌زاده در پاسخ به سؤالی درباره حضور خودروسازان چینی و برخی انتقادها در این زمینه، اظهارداشت: پس از تحریم غرب در زمینه صنعت خودروسازی ما نمی‌توانستیم صنعت خودروسازی خود را تعطیل کنیم و طی چند ماه گذشته جلوی روند کاهشی تولید خودرو را گرفتیم اما هنوز در سطح پائین تولید قرار داریم.

وی با بیان اینکه در این شرایط خودروسازان نیازمندی‌های خود را از طریق داخل و خارج و به ویژه شرکت‌های چینی تأمین می‌کنند تصریح کرد: فضای صنعت چین با گذشته فرق کرده و از لحاظ تکنولوژی تفاوت‌های عمده‌ای وجود دارد و شرکت‌های چینی قطعات بوئینگ و ایرباس را تولید می‌کنند.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت ادامه داد: نمی‌توانیم خود را اسیر خودروسازان غربی کنیم ولی در چند ماه پس از توافق ژنو همکاری‌ها دوباره شروع شده است.

*خبری مبنی بر ورود جدی نظامیان به صنعت و معدن ندارم

نعمت‌زاده در پاسخ به سؤالی درباره ورود نظامیان به صنعت معدن، گفت: خبری که ناظر بر ورود جدی نظامیان به صنعت و معدن باشد ندارم و تنها یک معدن بود که مواد اولیه آن می‌توانست مورد استفاده نظامی قرار گیرد.

وی در ادامه درباره تهیه و توزیع میوه ایام نوروز با بیان اینکه تأمین سیب و پرتغال به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شده اظهار داشت: همه این موارد تأمین و حمل آن به شهرستان‌ها آغاز شده و احتمالاً از 25 اسفند توزیع می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد:‌ قرار شده که توزیع میوه در ایام نوروز نیز که مردم اقدام به خرید می‌کنند ادامه داشته باشد.

نعمت‌زاده در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حمایت از تولید در سال آینده تصریح کرد: وظیفه ما حمایت قانون‌مدار از صنایع بوده ولی همه مسائل اقتصادی در اختیار ما نیست.

*باید به فکر مبارزه با رکود باشیم

وی با تأکید بر اینکه تلاش دولت برای سال 92 مبارزه با تورم بود اظهارداشت: از این پس زمان آن است که به فکر مبارزه با رکود باشیم و پیشنهاد ما و دولت نیز بر همین مسئله تأکید داشت.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت، خاطرنشان کرد:‌ امیدواریم پس از عید جلسه‌ای برای مبارزه با رکود در دولت تشکیل شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها