امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67958
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 123
به‌گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، استاندار دولت تدبیر و امید در البرز بر خلاف قوانین دیوان محاسبات با برادر ...

به‌گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، استاندار دولت تدبیر و امید در البرز بر خلاف قوانین دیوان محاسبات با برادر بازنشسته خود قراردادی کاری منعقد کرده که بر اساس آن ماهانه حدود 7 میلیون تومان بابت مأموریت‌های محوله به نامبرده پرداخت می شود.

اگر چه انتصاب نزدیکان مسئولان برای پیگیری امور حوزه تحت مسئولیت‌شان به دلیل اعتمادی که به آنها وجود دارد به امری عرفی تبدیل شده، اما تردیدی نیست که چنین اقدامی باید در چارچوب قواعد و قوانین موضوعه صورت گیرد.

در همه سال‌های اخیر، رؤسای جمهور از دولت سازندگی تا دولت تدبیر و امید، برادران خود را به عنوان «فردی امین و مورد اعتماد» به ریاست دفتر یا به عنوان بازرس ویژه‌شان منصوب و هماهنگی و پیگیری تمام امور مهم را به آنان واگذار کرده‌اند.

استاندار البرز در دولت یازدهم نیز با تبعیت از این رویه مسئولیت‌های اصلی حوزه ریاست استانداری را به برادر خویش واگذار کرد اما بر اساس اسناد موجود در استانداری، در این اقدام خویش مرتکب برخی تخلفات شده است.

طاهری با استناد به بخشنامه شماره 3319/91/200 مورخ 10/2/1391 و بند «ب» ماده 65 قانون برنامه پنجم توسعه، قراردادی با برادرش که محل اقامت وی در قرارداد «سمنان» ذکر شده، منعقد کرده که بر اساس آن ماهانه حقوقی معادل 6 میلیون و 600 هزار تومان به نامبرده پرداخت می‌شود.

در این قرارداد که تاریخ عقد آن 14 مهر و تاریخ انقضای آن 29 اسفند ماه جاری ذکر شده، مأموریت‌هایی چون "حضور مداوم و تمام‌وقت در دفتر استاندار بنا به ضرورت، انجام امور محوله در حوزه استاندار، انجام امور محوله بازرسی ویژه و همکاری در امور خاص و همچنین شرکت در جلسات و کارگروه‌ها بنا به دستور و ارائه گزارش عملکرد ماهیانه در حوزه کاری" برای برادر آقای استاندار در نظر گرفته شده است.

در قبال مأموریت‌های فوق نیز مبلغی ماهانه 22 میلیون ریال به عنوان حقوق و 22 میلیون ریال به عنوان اضافه‌کار تا سقف 175 ساعت در ماه (رقمی معادل 12 هزار و 570 تومان در ساعت) و نیز 22 میلیون ریال به عنوان رفاهیات برای نامبرده در نظر گرفته شده است!

به عنوان نمونه، در تاریخ 1/10/1392 مبلغ 000/535/134 ریال (معادل 13 میلیون و 453 هزار و 500 تومان) بابت حقوق آبان و آذر «الف - طاهری»، در قالب چکی به شماره 519078 بانک ملی شعبه جهانشهر کرج به حساب وی در مهدیشهر سمنان واریز شده است.

بر اساس قانون دیوان محاسبات، اولین تخلف در انعقاد قرارداد کاری برادر بازنشسته استاندار البرز، عقد قرارداد روزانه و مدت‌دار به جای انعقاد قرارداد ساعتی با وی می‌باشد.

تخلف دیگر در این زمینه، تعیین ساعت و مبلغ مشخص به عنوان اضافه‌کار برای فردی است که موضوع قرارداد وی «مأموریت‌های محوله پروژه‌ای» است.

سومین نکته قابل تأمل در این قرارداد تعیین مبلغی به عنوان پرداختی بابت «رفاهیات» است که معلوم نیست برادر آقای استاندار بر اساس کدام مفاد قانونی مشمول دریافت آن شده است؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار