امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6796
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 172
به گزارش فارس، طبق مقاله‌ای که خبرگزاری رویترز روز جمعه منتشر کرد، دولت آمریکا سالانه ده‌ها میلیون دلار صرف عملیات‌های هک کردن می‌کند تا آسیب‌پذیری ...

به گزارش فارس، طبق مقاله‌ای که خبرگزاری رویترز روز جمعه منتشر کرد، دولت آمریکا سالانه ده‌ها میلیون دلار صرف عملیات‌های هک کردن می‌کند تا آسیب‌پذیری رایانه‌های دشمنان خود را استثمار کند.

در این گزارش آمده است که آمریکا و پیمانکاران وزارت دفاع این کشور به طرز فزاینده‌ای تلاش می‌کند تا رایانه‌های رقبای خارجی را هک کند.

رویترز ادامه داد، در زمانیکه دولت آمریکا به تعقیب جرایم  داخلی رایانه‌ای ادامه می‌دهد، خود متهم است که میلیون‌‌ها دلار صرف کشف، شناسایی و بهره‌برداری از نقص‌های امنیتی می‌کند و اغلب موارد نامحدودی به سامانه‌ها و شبکه‌های اهداف بین‌المللی پیدا می‌کند.

این خبرگزاری انگلیسی با اشاره به این موارد تأکید کرد که آمریکا به یکی از بزرگترین بازیگران جهانی در زمینه انتقام‌گیری از دشمنان خود از طریق ایجاد اخلال در اینترنت به حساب می‌آید.

این گزارش در شرایطی منتشر می‌شود که نمایندگان کنگره آمریکا به دنبال تحقیقات در زمینه حملات سایبری که متوجه این کشور است، شده است.

روز سه‌شنبه هفته گذشته، نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا، طرحی را در کنگره معرفی کردند که به طرز ویژه‌ای از داده‌های تجاری آمریکا در مقابل حملات هکرهای خارجی محافظت می‌کند.

یکی از خبرنگاران رویترز اعلام کرد که دولت آمریکا در جرایم سایبری به اندازه همان کشورهایی گناهکار است که واشنگتن برای مقابله با آنها «قانون مبارزه با سرقت اینترنتی» را معرفی کرد.

رویترز ادامه داد: در همان لحظه‌ که دولت آمریکا با قدرت‌های رقیب در خصوص گسترش جاسوسی اینترنتی مقابله می‌کند، خود یکی از بزرگترین خریداران بازار خاکستری رو به رشد است که در آن هکرها و شرکت‌های امنیتی ابزاری را برای نفوذ به رایانه‌ها می‌فروشند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها