امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67962
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی ریاست‌جمهوری، ظهر امروز (چهارشنبه) پس از مراسم استقبال رسمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی ریاست‌جمهوری، ظهر امروز (چهارشنبه) پس از مراسم استقبال رسمی سلطان قابوس پادشاه عمان از رییس‌جمهوری کشورمان روسای دو کشور در حضور هیأت همراه و وزرای خارجه، نفت، راه و شهرسازی، کار و رفاه و امور اجتماعی و معاونان محیط زیست و گردشگری در خصوص مسایل مختلف فی ما بین دیدار و مذاکره کردند.

در این دیدار ضمن اشاره به روابط تاریخی دو کشور بر توسعه همکاری‌ها در تمامی زمینه‌ها تأکید شد و طرفین با توافق بر اجرایی نمودن تفاهمات به عمل آمده در سفر سلطان قابوس به تهران ابراز امیدواری کردند، روابط ایران و عمان بتواند نمونه‌ای برای توسعه روابط بین کشورهای منطقه باشد.

همچنین رؤسای دو کشور با اشاره به زمینه‌های موجود در توسعه روابط فی مابین بر گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های انرژی، کشتیرانی، گمرکات، مسایل مالی و پولی، محیط زیست و توسعه توریسم و گردشگری و همکاری‌های علمی، دانشگاهی و تحقیقاتی، تفاهم کردند.

در این دیدار طرفین ابراز امیدواری کردند روابط ایران و عمان و نزدیکی دو ملت بتواند در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی توسعه یافته و شرایط ویژه‌ای در روابط پدید آید.

در این دیدار همچنین اوضاع منطقه و شرایط نابسامان آن مورد بررسی قرار گرفت و در این خصوص که منطقه شاهد درگیری‌های مخرب بوده است و ضرورت دارد با توسعه روابط کشورها تنش‌های منطقه‌ای پایش یابد، تأکید شد.

همچنین رؤسای دو کشور با اشاره به موقعیت سوق‌الجیشی ایران و عمان در تنگه استراتژیک هرمز با توجه به روابط نزدیک بین دو کشور بر امنیت این منطقه تأکید کردند، در پایان رییس‌‌جمهوری کشورمان و پادشاه عمان با تفاهم بر تسریع مذاکرات هیأت‌های دو طرف و وزرای حاضر بر اجرایی شدن مذاکرات سران دو کشور و اهداف مطرح شده تأکید کردند.

پس از این دیدار مذاکرات میان هیأت‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف آغاز شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها