امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67984
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه امروز ...

حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه امروز مجمع نمایندگان تهران گفت: این جلسه به منظور بررسی مشکلات مسکن مهر شهر ری پردیس و اسلام‌شهر با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد که مشکل مشترک مسکن مهر در هر سه شهر مشکل سرانه‌های فرهنگی آموزشی انتظامی و امنیتی و سرانه بهداشت بود و این مشکلات در شهر پردیس به صورت جدی‌تر مطرح بود.

وی افزود: برخی دیگر از مشکلات به صورت مشکلات محلی مطرح بود که با عنوان مثال در شهر ری مشکلات ثبتی و طولانی شدن پاسخ ثبت را می‌توان نام برد. در ارتباط با مجموعه اسلام‌شهر مشکل راه دسترسی نیمه‌کاره بودن بیمارستان‌ و ورزشگاه عدم تحویل شهرداری در مجموعه شهر پردیس به دلیل تمام نشدن کار از دیگر مشکلاتی است که می‌توان به آن اشاره کرد.

دبیر مجمع نمایندگان تهران اظهار داشت: عمده مشکل موجود در ارتباط با شهر پردیس است که اگر تمام مجموعه مسکن مهر تعهد شده به متقاضیان تحویل داده شود جمعیت 170 هزار نفری فعلی شهر پردیس به 650 تا 700 هزار نفر افزایش پیدا می‌کند که موضوع تامین آب بحث فاضلاب و به ویژه مدرسه از مهم‌ترین دغدغه‌ها در ارتباط با این شهر است که البته مشکل فاضلاب در ارتباط با مجموع اسلام‌شهر نیز وجود دارد.

طلا اضافه کرد: حدودا 15 واحد آموزشی در شهر پردیس در حال آماده شدن است و در مهر ماه سال آینده آماده استفاده خواهد بود اما عدم تامین سرانه آموزشی در شهر پردیس یکی از موضوعات جدی پردیس خواهد بود.

وی افزود: در ارتباط با تعاونی‌هایی که واحدهای خود را به متقاضیان تحویل داده اما به تعهدات خود عمل نکردند نیز که این موضوعات نیز قابل بررسی است و در ارتباط با مشکلات ثبتی نیز این مشکلات در ارتباط با پروژه‌های خودمالکی مطرح است که قرار شد در این زمینه نیز پیگیری‌هایی انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موضوع دیگر قراردادهای انعقادی با متقاضیان بود که این قراردادها موقتی و علی‌الحساب است و طولانی شدن پروژه‌ها موجب افزایش بار هزینه بر دوش مردم می‌شود. با توجه به اینکه متقاضیان مسکن مهر از توان مالی بالایی برخوردار نیستند در این زمینه نیز باید اقدامی صورت گیرد.

طلا اضافه کرد: موضوعی مطرح شد مبنی بر اینکه فضاهایی که برای بخش‌های آموزشی درمانی و ... در نظر گرفته شده و با قیمت‌های در نظر گرفته شده به بخش خصوصی واگذار شود تا بخشی از هزینه‌های ساخت مسکن مهر را تامین کند و فشار مالی کمتری به متقاضیان مسکن مهر وارد شود که در زمینه مکاتباتی نیز با وزارت راه و شهرسازی انجام شده که تاکنون پاسخی دریافت نشده است که البته این موضوع هم پیگیری خواهد شد.

وی افزود: همچنین در جلسه امروز بحثی در خصوص گسترش و افزایش جمعیت پایتخت مطرح و مقرر شد تا در سال آینده جلسه‌ای برای بررسی این موضوع با حضور وزرای مربوطه برگزار شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار