امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67991
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران را کشور ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران را کشور قدرتمند منطقه دانست که هیچ‌گاه جز صلح و آرامش برای منطقه نخواسته است و گفت: امروز هم ایران بر این موضوع معتقد است و آرامش را برای منطقه براساس توسعه و گسترش روابط بین همسایگان می‌بیند.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه می‌خواهیم در روابط بین ایران و کشورهای منطقه منافع مشترک دو طرف رعایت شود، گفت: ایران خواهان توسعه روابطی جامع با کشورهای اسلامی بویژه با همسایگان خود در تمام حوزه‌ها و زمینه‌های مختلف است. ما باید از همه ظرفیت‌ها برای گسترش و توسعه روابط در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی استفاده کنیم.

روحانی با اشاره به تصویب پیشنهاد ایران در سازمان ملل در خصوص مقابله با افراطی‌گری و تروریسم گفت: ایران و عمان می‌توانند در این موضوع با یکدیگر مشارکت و همکاری داشته باشند.

رییس‌ جمهوری در این خصوص گفت: امروز در جهان بویژه در منطقه خاورمیانه، تروریسم و افراطی‌گری همه را در گیر کرده است که در این رابطه باید با ابتکارات، طرح‌ها و ایده‌های مشترک به حل و فصل مسایل منطقه‌ای کمک کنیم.

روحانی با اشاره به موقعیت حساس جغرافیایی منطقه خلیج فارس و دریای عمان بر اهمیت همکاری‌های دوجانبه ایران و عمان تأکید کرد و گفت: امنیت این آبراه خواسته همه کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است لذا همکاری همه کشورها امری ضروری است و امنیت منطقه باید با همکاری و حضور همه کشورها تامین شود.

رییس‌ جمهوری همچنین به منطقه حساس خاورمیانه اشاره کرد و گفت: شرایط خاص خاورمیانه و مسایل مهمی که در آن وجود دارد ایجاب می‌کند که کشورهای منطقه با یکدیگر همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشند.

روحانی با اشاره به مسأله فلسطین آن را زخمی کهنه دانست که تمامی کشورهای اسلامی از آن رنج می‌برند و سالهاست که مردم این کشور از اشغال سرزمین خود در عذاب هستند.

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: کشورهای منطقه باید برای حل این معضل با یکدیگر همکاری کنند، زیرا سکوت کشورهای اسلامی به لحاظ دینی و اسلامی قابل تحمل نیست و این بار بر دوش ما قرار دارد.

روحانی کشتار و خونریزی در سوریه را به نفع هیچ کشوری ندانسته و گفت: تروریسم حرفه‌ای که امروز در سوریه جولان می‌دهد همه منطقه را تهدید می‌کند.

رییس‌ جمهوری افزود: برخی از کشورهایی که به این تروریست‌ها کمک می‌کند باید بدانند روزی این موضوع گریبان خودشان را خواهد گرفت.

وزیر امور خارجه عمان نیز در این دیدار گفت‌:سفر مقامات عالی‌رتبه دو کشور پویایی را در روابط فی‌مابین ایجاد کرد و سقر دکتر روحانی روحانی به مسقط این پویایی را دو چندان کرده است.

یوسف بن علوی گفت: من از طرف ملت و دولت عمان این مسرّت و خوشحالی را بابت توسعه و گسترش روابط به جنابعالی ابراز می‌کنم.

وی گفت: تمام کشورهای خاورمیانه بر این مسأله اذعان دارند که منطقه احتیاج به آرامش و ثبات دارد بنابراین رایزنی و همکاری کشورهای منطقه می‌تواند به برقراری صلح و ثبات کمک کند.

وزیر امور خارجه عمان گفت: نقش ایران در برقراری صلح و ثبات منطقه‌ای غیرقابل انکار است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها