امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67992
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی در دیدار مفتی اعظم عمان، با ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی در دیدار مفتی اعظم عمان، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران علاقمند است که در تمام عالم اسلام و منطقه، مسلمانان وحدت و قرابت بیشتری داشته باشند، گفت: هر چه وحدت و اتحاد و یگانگی بیشتری میان مسلمانان باشد به نفع جهان اسلام خواهد دبود.

رییس‌ جمهوری با اظهار تأسف از تنازع میان مسلمانان گفت: افکار افراط‌گرایانه مال و جان مسلمانان را هدف قرار می‌دهد.

روحانی گفت: اعتقاد ما از دیرباز این بوده که تقریب بین مذاهب اسلامی موجب وحدت مسلمین خواهد شد و امیدواریم روزی این تقریب موجب وحدت کشورهای اسلامی شود.

رییس‌ جمهوری مسلمانان را برادران یکدیگر دانست که باید با اخوت در کنار هم زندگی کنند و اظهار کرد: ایجاد اخوت و برادری وظیفه بزرگی برای علمای اسلامی است.

روحانی اضافه کرد: رفت و آمدها و گفت‌وگوی علمای بزرگ مذاهب با یکدیگر می‌تواند به نزدیک‌تر کردن امت اسلامی کمک کند.

مفتی اعظم عمان نیز در این دیدار ضمن تشکر از دکتر روحانی بیانات وی را نشان‌دهنده دغدغه ایشان نسبت به جهان اسلام دانست و گفت: ما از ایده‌های جنابعالی برای وحدت جهان اسلام استقبال می‌کنیم.

وی با اظهار تأسف از اختلافات و پراکندگی در میان امت اسلام گفت: معتقدیم جهالت و توطئه بیگانگان موجب این تشتت و اختلاف شده است.

وی همچنین با بیان اینکه علمای اسلام معتقدند که مسلمانان برادر یکدیگر هستند،‌اظهار امیدواری کرد: نسل جدید امت اسلام از عقاید افراطی به دور باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار