امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67994
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در جریان سفر رییس جمهوری به کشور عمان 2 ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در جریان سفر رییس جمهوری به کشور عمان 2 تفاهم نامه همکاری در زمینه کار و اشتغال و گسترش آموزش های فنی و حرفه‌ای و نیز انتقال گاز از رودان هرمزگان به عمان به امضای وزرای 2 کشور رسید.

تفاهم نامه همکاری در زمینه کار و اشتغال و گسترش آموزش های فنی و حرفه ای که توسط وزیر نیروی کار سلطنت عمان و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران امضا شد، زمینه همکاری برای دو کشور در حوزه بازار کار و توسعه مهارت را فراهم می کند که بر اساس آن دو کشور در زمینه تبادل مقررات، برنامه ها، تحقیقات، تجارب و اطلاعات درباره بازار کار و اشتغال، برگزاری دوره های آموزشی با هدف ارتقای بهره وری نیروی کار، استفاده از توان یکدیگر در زمینه کار و اشتغال همکاری خواهند کرد.

بر اساس تفاهم نامه امضا شده در مورد آموزش های فنی و حرفه ای نیز دو کشور در زمینه تبادل مقررات، برنامه ها، تجارب و اطلاعات پیرامون آموزش فنی و حرفه ای، دیدارهای کارشناسان و اعضای هیات های آموزشی و علمی به منظور آگاهی و استفاده از امکانات دو کشور در زمینه آموزش فنی و حرفه ای، برگزاری کنفرانس ها و مسابقات مهارت مشترک و کارگاه ها و نمایشگاه ها برای کارآموزان و تهیه برنامه های مشترک آموزش برای آنها و سایر موضوعات مرتبط که به تایید کارشناسان دو کشور برسد، همکاری خواهند کرد.

بر اساس این تفاهم نامه هیات های آموزشی و علمی عمانی و مدیران و مربیان مراکز فنی و حرفه ای این کشور در جمهوری اسلامی ایران آموزش های مهارتی لازم را دریافت خواهند کرد.

همچنین در جریان سفر رییس جمهوری و هیات عالی رتبه ایران به عمان تفاهم‌نامه‌ای جهت انتقال گاز از رودان هرمزگان به کشور عمان به امضای وزرای نفت ایران و عمان رسید که مطابق این قرارداد مقرر شد سالانه 10 میلیارد متر مکعب گاز از طریق رویان در هرمزگان به منطقه سوها در عمان منتقل شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها