امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67997
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 182
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا نگهبان افزود: طرح تعریض و بهسازی خیابان دماوند یکی از طرحهای بزرگ  دوازده گانه  تعریض و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا نگهبان افزود: طرح تعریض و بهسازی خیابان دماوند یکی از طرحهای بزرگ  دوازده گانه  تعریض و بهسازی شریانهای اصلی و ورودی پایتخت است که از پارک جنگلی سرخه حصار آغاز و با گذر از تقاطع های تهرانپارس، خاقانی، نارمک و تقاطع سبلان در انتها به میدان امام حسین (ع) ختم می شود.

شهردار منطقه 7 با بیان اینکه هدف از اجرای این پروژه عظیم شهری استناد به اصل شهروند مداری است گفت: اجرای این طرح فقط به معنای تعریض معبری در شهر تهران نیست  بلکه  زیبایی های بصری، آسایش عابران، آرامش رانندگان در پهنه سواره رو، فضای سبز و دیگر ملزومات شهری مورد توجه قرار گرفته است .

 نگهبان افزود: طول خیابان دماوند، حدفاصل سه راه تهرانپارس تا میدان امام حسین(ع) هفت کیلومتر است که همراه با تعریض این مسیر سرعت خودروهای عبوری افزایش می یابد و همزمان با بهسازی و نوسازی مسیر عبوری خودروها، زیبایی بصری این معبر از جمله پیاده روسازی، زیباسازی ساختمان های حاشیه ای و بهبود وضعیت عبوری اتوبوسهای تندرو اجرایی می شود.

شهردار منطقه هفت تهران، ادامه داد: این خیابان در بین مناطق 7،13 و 8 واقع شده و متولی کل تعریض محور از میدان امام حسین(ع) تا چهارراه تهرانپارس شهرداری منطقه 7 است.

وی درباره چشم انداز اجرای این طرح  افزود: عرض خیابان دماوند در پایان 45 متر خواهد شد که 35 متر آن به گذر عبوری خودروها از جمله خودروهای شخصی در چهار خط و اتوبوسهای تندرو اختصاص می باید و 10 متر نیز برای فضای پیاده رو  پیش بینی شده است.

دکتر نگهبان با اشاره به اینکه در محدوده منطقه 7 ـ  حد فاصل خیابان سبلان تا میدان امام حسین(ع)ــ با طول دو هزارو 150 متر،  48 معارض ملکی رفع و تخریب شده افزود: پس از تکمیل زیرگذر میدان امام حسین (ع) که پیش نیاز اجرای طرح تعریض بود، شهرداری منطقه 7 اقدام به رفع معارضین کرده و تا کنون حدود 2500 متر طول احداث کانیو و نهر، سی هزار متر مربع روکش آسفالت و هزار متر طول تعریض خیابان، بخشی از فعالیت های عمرانی این طرح بزرگ بوده است .

وی در ادامه اجرای طرح بزرگ "تعریض، بهسازی و نوسازی خیابان دماوند" را وابسته به اقدامات زیر مجموعه ای عمرانی  دانست  که در دو سال اخیر در دستور کار قرار گرفته و خاطرنشان کرد: پروژه عظیم شهری تعریض خیابان دماوند چندین طرح زیر مجموعه ای را در خود جای داده است که یکی از آن موارد احداث کانال جمع آوری آبهای سطحی این خیابان بود که سال گذشته در مدت 6 ماه اجرا شد.

 نگهبان به اقدامات همزمان عمرانی و اجرایی پیاده روسازی خیابان دماوند اشاره کرد و گفت: پیاده روسازی این معبر نیز آغاز و در هفته اخیر، هزار متر طول از بزرگراه امام علی(ع) تا خیابان سبلان انجام شده است.

شهردار منطقه 7 با تاکید بر اینکه اولویت اقدامات اجرایی در سال 93، تحویل بخش ترافیکی خیابان دماوند به شهروندان است تاکید کرد: در کنار فعالیتهای عمرانی همگام با تخریب املاک، اداره خدمات شهری منطقه عملیات جمع آوری نخاله و حذف زواید فیزیکی را اجرا می کند. همچنین به منظور زیبایی بصری طرح یکپارچه زیباسازی ساختمانهای اطراف، تعبیه آبنما در این خیابان و احداث پل مکانیزه روبه روی پارک جوان در دستور کار است.

 نگهبان در پایان یادآور شد: در نظر داریم در طرح پیاده روسازی به فاصله هر 3 متر یک درخت به روش آبیاری قطره ای  کاشته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها