امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68001
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش فارس، حسین زارع‌صفت  با دعوت از شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی اظهارکرد: به طورحتم ایام نوروزی پایتخت، به دلیل نبود ترافیک و داشتن هوای ...

به گزارش فارس، حسین زارع‌صفت  با دعوت از شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی اظهارکرد: به طورحتم ایام نوروزی پایتخت، به دلیل نبود ترافیک و داشتن هوای پاک‌، متفاوت از سایر فصول و روزهاست؛ بنابراین شهرداری تهران برای این ایام برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه قصد داریم تهران را به عنوان یک مقصد گردشگری به همگان معرفی کنیم، ادامه داد: باید از ظرفیت‌های گردشگری،طبیعی، تاریخی و مذهبی پایتخت برای این هدف استفاده بهینه کرد.

رییس ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران همچنین با یادآوری اینکه به دلیل تقارن تعطیلات نوروزی با ایام فاطمیه، شهرداری هم شأن  این ایام برنامه‌های گردشگری و جشنواره‌ای در نظر گرفته تصریح کرد: این تقارن سبب شده که امسال مبحث« گردشگری مذهبی» را نیز در برنامه‌های گردشگری پایتخت لحاظ کنیم.

زارع‌صفت اضافه کرد: امسال مساجد تهران و امامزاده‌های آن بیش از سال‌های قبل مهیا خواهند بود.

مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری تهران در بخش دیگری از این گفت‌وگوی رادیویی درباره مبحث اسکان مسافران نوروزی نیز اظهارکرد: تلاش شده برای مسافران گذری که به طور موقت در تهران اقامت می‌کنند چادرهای اسکان در10نقطه برپا شود.همچنین با آموزش و پرورش نیز هماهنگ شده که به سایر مسافرانی که از خانواده بزرگ آموزش و پرورش نیستند نیز خدمات اسکان ارائه شود. بنابراین پیش بینی ما این است که از حیث اسکان مشکلی نداشته باشیم.

وی همچنین به استفاده  از ظرفیت سراهای محله در374 محله تهران اشاره و تصریح کرد: این سراها، یک مبدأ  برای تورهای گردشگری محسوب می‌شوند.

زارع‌صفت درباره ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی نیز اظهار کرد: قراراست در 100نقطه ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی  با توزیع کتابچه‌های راهنما و نقشه‌های گردشگری به همراه بسته‌های فرهنگی، آنچه را که مسافران و شهروندان نیازمند اطلاع  هستند را ارایه کنند.

وی یادآور شد: البته در مبادی ورودی شهر این ایستگاه‌ها به عنوان «اتراق‌گاه های موقت» با همکاری سایر ارگان‌ها همچون هلال احمر،اورژانس، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و پلیس راهور خدمات کامل‌تری را به مسافران نوروزی ارایه خواهند کرد.

وی همچنین تصریح کرد: ایستگاه‌های «نسیم بهشت» نیز با همکاری روحانیان پاسخگوی سوالات شرعی و اطلاعات مذهبی خواهند بود.

رییس ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران همچنین به همکاری پایانه‌های مسافربری در ایام تعطیلات اشاره و بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی، برپایی ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی به همراه پخش آثار سمعی و بصری در درون اتوبوس‎های مسافری از جمله فعالیت‌های در نظرگرفته شده است.

زارع‌صفت در بخش دیگری از این گفت‌وگو به برنامه تورهای نوروزی هم اشاره کرد.

وی گفت: شهروندان برای اطلاع از برنامه ‌تورها، چگونگی ثبت‌نام واستفاده از سایر خدمات گردشگری شهری تهران می‌توانند با سامانه 137 به عنوان پل ارتباطی شهرداری با شهروندان تماس بگیرند.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه 200نفر بصورت شبانه‌روزی در این سامانه پاسخگوی سوالات شهروندان و مسافران خواهند بود هم یادآورشد: برای ارایه اطلاعات بهتر به مسافران و شهروندان دوره‌های آموزشی برای همکاران 137 برگزار شده است.

رییس ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران همچنین از تعیین 20 مسیر گردشگری به عنوان تورهای نیم‌روزه و یک‌روزه خبرداد.

زارع‌صفت افزود: تلاش شده که با توجه به سلایق شهروندان، ظرفیت‎های پایتخت و لزوم حفظ شأن ایام فاطمیه مسیرهای ترکیبی برای استفاده کنندگان از تورهای گردشگری تعریف شود.

وی اضافه کرد:15 تور نیم‎روزه و 5 تور یکروزه با همکاری آژانس‌های منتخب ـ که از سوی اداره کل میراث و گردشگری استان تهران و با صلاحدید آنها تعیین شده‌اند ـ در نظر گرفته شده است.

وی حرم مطهر امام راحل (ره) را نیز یک مقصد گردشگری ویژه معرفی و اظهارکرد: برای مسافران و زائران این حرم نیز با همکاری تولیت آستان مطهر برنامه‎های ویژه‌ای از جمله کمپ اسکان، ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی، اجرای برنامه‌های مناسبتی و... در نظر گرفته شده است.

زارع‌صفت در آخرین بخش این گفت‌وگوی زنده رادیویی به معرفی «تهران‌کارت» پرداخت و اظهارکرد: دارندگان این کارت از تخفیفات ویژه بهره‌مند می‌شوند.

وی در تشریح خدمات این کارت نیز گفت: مسافران و شهروندان تهرانی می‌توانند «تهران‌کارت» را از ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی تهیه کنند. دارندگان «تهران‌کارت» می‌توانند از تخفیف ویژه موزه‌ها،خدمات شهرداری ،حمل  و نقل عمومی و... تا سقف 70 درصد و حتی رایگان بهره‌مند شوند.

رییس ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران همچنین با اشاره به اینکه امسال نقشه گردشگری تهران تکمیل شده است یادآورشد: به غیرازاین نقشه، کتابچه گردشگری مناطق 22گانه تهران و البته پیوست‌های روزنامه همشهری هم در معرفی مسیرهای گردشگری نوروزی به مسافران کمک می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار