امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68004
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
محمد علی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به ثبت انجمن روزنامه‌های غیردولتی در وزارت کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: در تلاش هستیم ...

محمد علی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به ثبت انجمن روزنامه‌های غیردولتی در وزارت کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: در تلاش هستیم جایگاه این انجمن را ارتقا دهیم و به آن مرجعیت ببخشیم.

مدیرمسئول روزنامه ابتکار افزود: بر همین اساس این انجمن در تلاش است که دیوانیه رسانه‌ها را راه‌اندازی کند که کارکرد ان مشابه کارکرد اتاق بازرگانی باشد.

وی با بیان اینکه تحقق این مهم مستلزم تشکیل کمیته‌های مختلف است، گفت: بر همین اساس هم‌اکنون 9 کمیته تشکیل شده است.

وکیلی اظهار داشت: در دیوانیه رسانه‌ها صبحانه‌های کاری با حضور مسئولان مختلف برگزار می‌شود و به دنبال طرح موضوعات در نهایت، مباحث در صحن علنی دیوانیه مطرح می‌شود و مورد اجماع واقع می‌شود.

وی ابراز داشت: از این رو اتاق‌های گفت‌وگو را در این انجمن شکل خواهیم داد و به منظور ایجاد وحدت رویه در کار رسانه و به خصوص احیای منزلت رسانه‌ها در صدد هستیم، این انجمن را به دور  از جهت‌گیری‌های سیاسی به عنوان انجمن صنفی ارتقا دهیم.

رئیس انجمن مدیران روزنامه‌های غیردولتی ادامه داد: شوراهای گفت‌وگو می‌تواند در موضوعات مختلف ورود پیدا کنند.

مدیرمسئول روزنامه ابتکار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دیوانیه رسانه‌ها محدودیت جغرافیایی در کشور خواهند داشت؟ افزود: این دیوانیه مربوط به روزنامه‌های سراسری است و نمی‌تواند در شهرستان‌ها ایجاد شود.

وی ضمن ابراز امیدواری بر تشکیل دیوانیه رسانه طی سال آینده، بیان داشت: در دیوانیه رسانه‌ها شورای داوری وجود خواهد داشت و در نهایت داوری‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

وکیلی با بیان اینکه هم‌اکنون انجمن روزنامه‌های غیر دولتی دارای 36 عضو است، خاطرنشان کرد: در سال آینده بدون شک اخبار خوب و متنوع از این انجمن منعکس می‌شود.

به گزارش فارس؛ دیوانیه نوعی گردهمایی و نشست مردمی و بدون سازمان‌دهی است که محور آن معمولا یک شخصیت شناخته شده سیاسی، دینی، فرهنگی و یا ریش سفید و بزرگ یک منطقه و یا طائفه است، و به همین خاطر معمولا افراد شاخص و شناخته شده بخشی از منزل خود را در قالب یک سالن مناسب بر ای تجمع مردم قرار می دهند تا دیوانیه را در آن برگزار کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار