امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6801
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 122
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عدنان منصور وزیر امور خارجه لبنان در گفت‌وگو با شبکه المیادین با اشاره به اینکه ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عدنان منصور وزیر امور خارجه لبنان در گفت‌وگو با شبکه المیادین با اشاره به اینکه دولت لبنان مخالف اعطای کرسی سوریه به مخالفان بود، ابراز داشت که میشل سلیمان رئیس‌جمهور لبنان ناراحتی خود را پس از این مسئله اعلام کرد.

عدنان منصور با بیان اینکه اتحادیه عرب اکنون به یکی از طرف‌های درگیر در بحران سوریه تبدیل شده است، افزود: آنچه در سوریه جریان دارد اجرای سیاست خارجی برخی کشورهاست چرا که دمشق در مقابل اسرائیل ایستاد و از مقاومت حمایت کرد.

وی با تاکید بر اینکه تفاوت سیاست خارجی کشورهای درگیر در سوریه باعث پیچیدگی بحران شده، ابراز داشت: سوریه در کنار مقاومت بود، راه‌های تسلط  بر کشورش را بست و در مقابل اسرائیل عقب‌نشینی نکرد.

وزیر خارجه لبنان در ادامه با بیان اینکه تعلیق عضویت سوریه بر خلاف اساسنامه اتحادیه عرب و غیرقانونی است، تصریح کرد که اتحادیه عرب در هدفش برای رسیدن به صلح و امنیت در سوریه شکست خورد.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر لبنان، عراق و الجزایر هم موافق تصمیم‌های اتحادیه عرب نبودند، گفت: ما از اخبار پشت پرده پی بردیم که تصمیم‌ برای تعلیق سوریه اتخاذ خواهد شد.

عدنان منصور در ادامه اظهار داشت: «تهدید اسرائیل علیه لبنان به طور مستمر وجود دارد، آیا این تهدیدی علیه اتحادیه عرب نیست؟»

وی در پایان گفت: حوادثی که امروز در جهان عرب روی می‌دهد، مسرت بخش نیست و بیان کننده نیازهای ملت‌های عربی نیست.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها