امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6804
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، روز 20 اردیبهشت در دانشگاه اسلامی شهر دوشنبه مسابقات قرآنی با حضور 100 قاری قرآن کریم آغاز شد. این ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، روز 20 اردیبهشت در دانشگاه اسلامی شهر دوشنبه مسابقات قرآنی با حضور 100 قاری قرآن کریم آغاز شد.

این مسابقه در چند مرحله متشکل از قرائت قرآن با تلفظ صحیح، تفسیر قرآن، تفسیر قرآن با 40 حدیث نبوی و حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم می‌باشد.

در این مسابقات «آدینه شاه مراداف» رئیس بخش مذهبی و سنتی تاجیکستان، «مولانا مختاراف» معاون کمیته مذهبی مجلس تاجیکستان، «سید مکرم عبدالقادرزاده» رئیس شورای علمای تاجیکستان و «سلیمان دولت‌اف» رئیس دانشگاه اسلامی تاجیکستان حضور داشتند.

دولت‌اف در مراسم افتتاحیه این مراسم اظهار داشت که این مسابقات از سال 2009 و به دستور «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان برگزار می‌شود.

عبدالقادرزاده نیز با بیان اینکه حفظ 3 جزء قرآن کاری بسیار مشکل است، خطاب به شرکت‌کنندگان در مسابقه اظهار داشت: «این فقط از الطاف خداوند است که شما جوانان می‌توانید با قرآن ارتباط برقرار کنید.»

هیئت داوری این مسابقات از اداره روحانیت تاجیکستان و عربستان سعودی هستند.

نتیجه مسابقات امروز اعلام می‌شود و برندگان مسابقات هدایایی دریافت خواهند کرد.

هیئت پارلمانی قزاقستان به افغانستان می‌رود

هیئت پارلمانی قزاقستان 22-21 اردیبهشت (12-11 ماه می) وارد افغانستان خواهد شد.

این هیئت متشکل از: «مولبانا آشیم‌بایف» عضو کمیته بین‌المللی مجلس قزاقستان، «بختی جان عبدالرحیم» رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک وزارت دفاع قزاقستان و «تاسبولات‌اف» از اعضای شورای امنیت این کشور می‌باشند.

این هیئت در نظر دارد که با رئیس مجلس افغانستان، شورای امنیت ملی، وزیر خارجه و رئیس مرکز مطالعات استراتژیک افغانستان دیدار کند.

تاسبولات‌اف با کمیته‌های پارلمانی و گروه‌های قومی و احزاب سیاسی افغان نیز دیدار خواهد داشت.

همکاری‌های تجاری ترکیه و تاجیکستان تقویت می‌شود

«فرخ شریف‌اف» سفیر تام‌الاختیار تاجیکستان در ترکیه با گروهی از بازرگانان ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار در خصوص طیف وسیعی از مسائل مربوط به همکاری‌های تجاری و بازرگانی در زمینه سرمایه‌گذاری بازرگانان ترکیه در صنعت برق-آبی، نساجی، کشاورزی، فرآوری میوه و سبزیجات، سنگ مرمر، گرانیت و تصفیه نفت و گاز در تاجیکستان تبادل‌نظر و بر تقویت مناسبات تجاری بین 2 کشور تأکید شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها