امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68042
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس جعفر اصلانی عصر امروز در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره دانشجو و تحقیق دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله به ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس جعفر اصلانی عصر امروز در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره دانشجو و تحقیق دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله به استدلال‌هایی در مورد برگزاری جشنواره‌ها پرداخت و گفت: هیچ کاری در دنیا بدون تأثیر نیست چرا که این قانون خلعت است و خداوند نیز در قرآن کریم آن را بیان کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) اظهار داشت: همه کارهای بزرگ از حرکتهای کوچک آغاز می‌شود. به شرطی که حرکت صحیح و منطقی باشد و انسان‌هایی که آن را دنبال می‌کنند با تمام توان، اعتقاد و انگیزه پای آن بایستند.

اصلانی خطاب به دانشجویان حاضر در جشنواره گفت: شما جوان هستید و در آینده تأثیر‌گذار پس باید تاریخ صد سال گذشته ایران را بخوانید و بدانید که ما به عنوان ایران تحت چه شرایطی بودیم و حکام خائن و غارتگران خارجی با ما چه کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) با اشاره به گذشت ۳۷ سال از پیروزی انقلاب تصریح کرد: یک ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در اردن با همکاری حکام عرب و سرویس‌های جاسوسی ستاد فرماندهی CIA تشکیل شد. این عین واقعیت است چرا که از قبل احتمال وقوع انقلاب را می‌دادند و یک روز بعد از پیروزی انقلاب نیز در روز 23 بهمن حرکاتشان را شروع کردند.

اصلانی ادامه داد: ایران آن زمان نه انرژی هسته‌ای داشت نه سانتریفیوژ اما آنها چون می‌دانستند که این حرکت بر پایه تفکر است و به دلیل اصیل بودن گسترش پیدا می‌کند همه چیز را از قبل طراحی کرده بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) به حرکات منافقین اشاره کرد و گفت: آن موقع امام راحل در مورد مارکسیست آمریکایی و چپ آمریکایی هشدار داده بود و ایشان آن موقع این موضوع را درک کرده بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) به 8 سال جنگ تحمیلی و صدام به عنوان عنصری خودخواه، قدرت‌طلب، بی‌عقل و فاسد اشاره کرد و گفت: ما با صدام جنگیدیم اما طراحی این جنگ با آمریکا بود و باید گفت که ما با آمریکا طرفیم.

وی به محاصره اقتصادی و تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: آمریکا مقابل ما ایستاده است و اروپا و غیره عددی نیستند چرا که به ساز آمریکا می‌رقصند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) به مقابله با آمریکا اشاره داشت و گفت: در بعضی مسائل فاصله ما با آمریکا زیاد است؛ ما به نقاط قوت خود کاری نداریم اما نقاط ضعف را باید ببینیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) افزود: شما باید مانند همت، زین‌الدین و خرازی که در سوسنگرد و آبادان در سنگر بوده‌اند با همان ایده‌های آنان در محل تحصیل و آزمایشگاه و دانشگاه خود باشید، فاصله‌ها را کم کنید و این شدنی است.

وی به دانشجویان تأکید کرد: برای هیچ کس، هیچگاه خود و توانمندی‌های خود را حساب نکنید بلکه خدا را سرلوحه قرار دهید و بدانید که خدا منبع تمام قدرت‌هاست چرا که همین انسانهای بزرگ با ذوب شدن در خداوند توانسته‌اند این رشادت‌ها را انجام دهند.

اصلانی تصریح کرد: سختی‌ها، فشارها، سوءمدیریت‌ها و کمبودها نباید انگیزه را از شما بگیرد چرا که این کشور و این ملت لیاقت شما را دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) ادامه داد: اولین قدم در راه کم کردن فاصله این است که در اندیشه، تفکر و ذهن خود بپذیریم که می‌توان فاصله‌ها را طی کرد و بعد از شکل‌گیری تفکر و اندیشه پرداختن به یادگیری و ارتقاء علم و دانش می‌تواند ما را به سر منزل مقصد برساند.

در ادامه این مراسم علیرضا رحیم‌نیا، دبیر پنجمین جشنواره دانشجو و تحقیق دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) به اهداف این جشنواره اشاره داشت و گفت: رشد مهارت‌های متنوع، آمادگی برای برنامه MDPHD در دانشگاه بقیةالله (عج) در آینده نزدیک بر اساس استاندارد‌های بین‌المللی و ارتقاء دانشگاه به عنوان موسسه بین‌المللی با استاندارد‌ها و رتبه دانشگاهی معتبر از جمله این اهداف است.

وی تعداد پروپوزال رسیده به این جشنواره را 203 عدد عنوان کرد و گفت: از بین آنها نهایتاً 156 چکیده انتخاب شده است.

دبیر پنجمین جشنواره دانشجو و تحقیق تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) تنها دانشگاهی است که برای کارشناسی نیز پروپوزال و پوستر ارائه می‌دهد.

در ادامه این مراسم از دانشجویان و اساتید برگزیده در پنجمین جشنواره دانشجو و تحقیق قدردانی شد.

فرشته خنجری، الهه صفاری و فاطمه کبیری‌زاده نفرات اول تا سوم گروه A (لیسانس) مسعود باقری، بابک پهلوانی، محمد‌علی شاه مرادی مقدم نفرات اول تا سوم برگزیده دانشجویان پزشکی و رزیدنت‌ها و فاطمه سلیمانی‌فرد، یاسر سعید و خدیجه زمانی نفرات برتر گروه کارشناسی ارشد و دکترا بوده‌اند. همچنین دکتر علی سلیمی، دکتر حسین حسن‌پور و فاطمه زمانی نفرات برتر گروه D و بابک پهلوانی دکتر حمید باباولیان و مهرزاد امیراحمدی نفرات برتر گروه چند‌رشته‌ای بوده‌اند.

در گروه اخلاق و فلسفه پزشکی نیز مریم اسدی و در بین سخنرانان دکتر علی سلیمی، حمید باباولیان و محمد احسان بیات‌پور در زمره نفرات برتر پنجمین جشنواره دانشجو و تحقیق دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله (عج) بودند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها