امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68066
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، احمد صادقی در مراسم معارفه خود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، احمد صادقی در مراسم معارفه خود که با حضور شهردار تهران و جمعی از مدیران و معاونان شهرداری و مدیران شهری و اعضای شورای شهر برگزار شد با اشاره به این نکته که جامعه‌ای می‌تواند در این شرایط ساختار خود را حفظ کند که دارای برنامه مشخص و از پیش تعریف شده باشد، گفت: منطق صحیح مدیریت این است که یک جامعه پویا در کنار برنامه توسعه از برنامه آمادگی برای مقابله در شرایط اضطرار هم برخوردار باشد.

وی افزود: بسیاری از صاحبنظران بر این عقیده‌اند که در حوزه پراهمیت مدیریت بحران باید بر اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از وقوع سوانح بیشتر تأکید شود

وی گفت: مخاطرات دوره‌ای، تهدیدات جدید،حجم گسترده خسارات محتمل و افزایش درجه آسیب‌پذیری جامعه همگی دلالت بر آن دارد که سیاست پیشگیری از حوادث و سوانح، امر ناگزیری است که باید در دستور کار جامعه و در دستور کار مدیریت بحران قرار گیرد.

جانشین شهردار در ستاد مدیریت بحران شهر تهران گفت: امروزه حوزه عملکردی علم مدیریت بحران با طیف گسترده‌ای از علوم و تخصص‌ها همچون علوم‌جوی، زمین‌شناسی، مهندسی سازه و زلزله، جست‌و‌جو و امداد و نجات ،پزشکی، روانپزشکی،ارتباطات، امور حقوقی، شهرسازی و مدیریت شهری ارتباط پیدا می‌کند و بنابراین باید از تمام این تخصص‌ها استفاده کرد

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران یادآور شد: این علوم تنها بخشی از علوم نزدیک به مدیریت بحران را تشکیل می‌دهد و تردیدی نیست که هر کشوری باید با استفاده از دانش، خرد و ابتکارات مدیریتی نخبگان و متخصصان، در کنار تجارب حاصله داخلی و جوامع دیگر به حذف یا کاهش اثرات و مقابله با حوادث بپردازد.

وی افزود: اگر به اطراف خود خوب نگاه کنیم دو عامل باعث بروز مشکلات در  جوامع امروزی است. یکی عدم شناخت هوشمندانه آینده در مقاطع زمانی گذشته و دوم تحولات حیرت آور در عرصه فناوری است.

وی گفت: امروز برای جبران خطاهای گذشته، شناخت تحولات گذشته با رویکرد پیش بینی و آینده‌نگاری به جای آینده‌نگری ضروری است.

صادقی افزود: نگاشت آینده و ساخت آن یکی از رویکردهای مهم سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است. اما توجه به این فرایند به تنهایی کافی نیست، مهمترین عامل انسان است که نیاز به توجه ویژه در ابعاد کرامت، توانمندسازی و مسئولیت‌پذیری دارد. انسان معنوی، کریم و مسئولیت‌پذیر در مدیریت، زیر‌بنای موفقیت است.

وی خاطرنشان ساخت:  بدون شک سپردن کار به دست افراد کاردان و کارشناس با داشتن روحیه جهادی که از راه آموزش و کسب تجربه عملی و فکری با جزئیات و شیوه‌های کار آشنا باشند در سرلوحه کار مدیریت منابع انسانی قرار دارد.

صادقی افزود: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران علیرغم دوران کوتاه شکل‌گیری به عنوان یکی از سازمان‌های مطرح توانسته در معادلات داخلی و بین‌المللی نقش بسزایی داشته باشد. این دستاورد مرهون مدیران و کارشناسان فهمیم و شایسته و کاردان بوده است و جا دارد که از سکانداران قبلی این مجموعه تشکر کنم.

در این مراسم همچنین عزیزاله رجب‌زاده، رئیس پیشین سازمان مدیریت بحران شهر تهران در سخنانی به رئوس فعالیت‌های انجام شده  طی چهار سال گذشته اشاره و برای مدیریت جدید سازمان آرزوی موفقیت کرد.همچنین سید جواد کشفی معاون آمادگی، عملیات و امور مناطق این سازمان گزارشی از مجموعه اقدامات این سازمان را در حوزه های مختلف آمادگی، مقابله، آموزش، پیشگیری، تحقیقات و اطلاع‌رسانی ارائه کرد.

در پایان حکم تکریم از رئیس پیشین سازمان مدیریت بحران تهران و حکم انتصاب رئیس جدید سازمان از سوی محمدباقر‌ قالیباف شهردار تهران به روسای پیشین و جدید اهدا شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها