امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6807
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌در نمایشگاهی که به مرور بیش از 6 دهه حضور مستمر  و اثرگذار سه ‌پیشکسوت فقید نقاشی نوگرای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌در نمایشگاهی که به مرور بیش از 6 دهه حضور مستمر  و اثرگذار سه ‌پیشکسوت فقید نقاشی نوگرای معاصر ایران از دهه 20 به بعد می‌پردازد، آثار محمود جوادی‌پور، احمد اسفندیاری و منصوره حسینی درگالری خیال موسسه صبا به نمایش درمی‌آید.

در این نمایشگاه تعدادی از آثار به نمایش درنیامده رونمایی خواهد شد و برخی از آثار این سه هنرمند به همراه اسناد، وسایل و نیز کتب منتشر شده درباره آن‌ها و مجموعه‌ای از آثار و دست نوشته‌های متعلق به «منصوره حسینی» نیز به نمایش درخواهد آمد.

این مجموعه که برای نخستین بار ارائه می‌شود، شامل آثار پیشتر دیده شده و نیز شماری از تابلوهای تاکنون به نمایش درنیامده این هنرمند، دست‌نوشته‌ها و خاطرات و یادنگاشت‌های او و نیز عکس‌ها و کاتالوگ‌های نمایشگاه‌های قدیمی وی خواهد بود.

منصوره حسینی که سال گذشته عرصه هنر را از حضور خود خالی گذاشت از جمله هنرمندان تاریخ نقاشی نوین ایران بود که شیوه منحصر به فرد خود را با مطالعه‌ای عمیق در میراث هنر اسلامی ایرانی کهن، الهام از نقش‌مایه‌های سنتی و تلفیق آن با برداشتی خلاق از امپرسیونیسم و پرداخت رنگ و فرم ارائه کرد. نگاه ویژه او به پشتوانه عرفان و حکمت معنوی در هنر ایرانی و اجرایی مدرن از آن یکی از ویژگی‌های برجسته کار او محسوب می‌شود.

نمایش آثار «منصوره حسینی» همزمان با دو استاد نام‌آور و صاحب سبک دیگر «محمود جوادی‌پور» و «احمد اسفندیاری» از روز یکشنبه 22 اردیبهشت ماه ساعت 16در نگارخانه خیال موسسه فرهنگی هنری صبا آغاز می‌شود.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه به خیابان ولی عصر، خیابان طالقانی ، خیابان شهید برادران مظفر، شماره 125 مراجعه کنند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار