امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68073
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اولکساندر تورچینف» رئیس‌جمهور موقت اوکراین در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: اوکراین برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اولکساندر تورچینف» رئیس‌جمهور موقت اوکراین در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: اوکراین برای جلوگیری از جدا شدن شبه جزیره کریمه از ارتش خود استفاده نمی‌کند.

وی افزود: دخالت در شبه‌جزیره جنوب شرقی دریای سیاه؛ جایی که نیروهای حامی کرملین کنترل اوضاع را به دست گرفته‌اند، اوکراین را در مرز شرقی در خطر قرار می‌دهد به ویژه که روسیه در این منطقه واحدهای تانک خود را به طور گسترده مستقر کرده است.

تورچینف تصریح کرد: ما نمی‌توانیم در کریمه عملیات نظامی به راه‌ اندازیم چراکه مرز شرقی را در معرض خطر قرار می‌دهیم و در این شرایط اوکراین ایمن نخواهد بود. آنها ما را تحریک می‌کنند تا بهانه‌ای برای دخالت در اوکراین به دست آورند اما ما نمی‌توانیم سناریویی را دنبال کنیم که کرملین به نگارش در آورده است.

رئیس‌جمهور موقت اوکراین در واکنش به رفراندومی که قرار است یکشنبه آینده درباره پیوستن کریمه به روسیه برگزار شود، گفت: این رفراندوم شرم‌آور است؛ رفراندومی که درباره نتیجه آن در دفتر کرملین تصمیم‌گیری می‌شود. متاسفانه روسیه از پذیرش راه‌حل دیپلماتیک برای این بحران سر باز می‌زند.

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا قصد دارد در صورت خودداری مسکو از تشکیل گروه تماس برای انجام مذاکره با اوکراین، بر مقامات و افسران نظامی روسیه که در عملیات کریمه نقش داشته‌اند، منع سفر اعمال کند و دارایی های آنها را مسدود کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار