امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68074
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد نقیب‌زاده در سمینار علمی سیاست خارجی اعتدالگرا در دفتر مطالعات سیاسی ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد نقیب‌زاده در سمینار علمی سیاست خارجی اعتدالگرا در دفتر مطالعات سیاسی و بین الملل وزارت خارجه با بیان اینکه اساس کار طبیعت بر اعتدال است، گفت: برخی تلاش‌ها در قرن 19 و 20 صورت گرفت که شکست خورد. زیرا آنها دنبال برابری بودند در حالی که انسان‌ها با هم متفاوت هستند و همه باید بدانیم که به سمتی برویم که اعتدال در امور جاری شود.

وی گفت: دولت‌ها برآیند تبلور زندگی سیاسی هستند و وظیفه آنها توزیع عادلانه امکانات است و هر جایی که این امر به درستی اجرایی نشده است دولت‌ها دچار چالش شده‌اند که متأسفانه در کشور ما هم وضع اینگونه است که امکانات به درستی و به صورت برابر در اختیار مردم قرار نگرفته است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه ایجاد تعادل بین گروه‌های مختلف در جامعه خیلی مهم است، گفت:‌ بستن و توقیف یک گروه افراط و تبعیض قایل شدن برای دیگر گروه‌ها تفریط است و هر دوی این امور اشتباه است حتی باید گروه‌های مخالف در نظام را هم تحمل کرد زیرا این امور می‌تواند بذر کینه را در دل مردم بگذارد و متأسفانه این امور در کشور ما تکرار شده است.

نقیب‌زاده با بیان اینکه گرفتن حد وسط بین آرمان‌خواهی و واقع‌گرایی خیلی لازم است، گفت: اساسا ما ایرانی‌ها واقع‌گرا هستیم و دولت باید بین واقعیات تلخ و آرمان‌های زیبا بتواند تعادل را برقرار کند زیرا بهترین  راه برای دولت‌ها اعتدال و میانه‌روی است.

این استاد دانشگاه در سمینار علمی سیاست خارجی اعتدال گرا اظهار داشت: در سال 1848 در فرانسه روزنامه‌نگاران امور کشورشان را به دست گرفتند و کارخانه‌ها را عمومی اعلام کردند ولی با همین کار به کارگران ضربه زدند و آنها نیز اعتراض نمودند. زیرا این تصمیم روزنامه‌نگاران اساسا افراط و تفریط بود پس باید کاری کرد که در تمام امور اعتدال جاری شود.

نقیب‌زاده با بیان اینکه اگر پاره‌ای از افراطی‌گرایی‌های اصلاح‌طلبان در کشور ما نبود ما نباید هشت سال دولت قبلی را تحمل می‌کردیم، گفت: عرصه سیاست عرصه خردورزی و امور سیاست امور دنیوی است و نباید زمام امور به دست آدم‌های افراطی بیفتد که در آن صورت باید جامعه دچار چالش شود.

وی گفت: یکی از نشانه‌های اقتدار در عرصه بین‌الملل این است که پایتخت کشورمان محل عرصه رفت و آمد هیأت‌های دیپلماتیک شده است، زیرا ما به اعتدال بازگشته‌ایم و پایتخت‌های دنیا می‌خواهند هیأت‌های خود را به ایران بفرستند.

نقیب‌زاده با بیان اینکه ضرورت ما را به سمت اعتدال برگردانده است، گفت: ذات هستی بر اعتدال استوار است و فلسفه سیاست و وظایف دولت همگی بر اعتدال استوار هستند.

وی در پایان با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) گفت: اگر کسی حکومت خوبی داشته باشد و قدر آن را نداند خداوند آن را از مردمش می‌گیرد پس باید شکرگزار باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها