امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68087
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه خبری «اسکای‌نیوز» در خبری فوری اعلام کرد: پارلمان اردن تهدید کرد در صورتی که دولت این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه خبری «اسکای‌نیوز» در خبری فوری اعلام کرد: پارلمان اردن تهدید کرد در صورتی که دولت این کشور، سفیر رژیم صهیونیستی را اخراج نکند، از دولت «النسور» سلب رای اعتماد خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، پارلمان اردن به دولت تا سه شنبه آینده مهلت داده است که در این‌باره تصمیم بگیرد.

این اقدام پارلمان دو روز پس از ترور یک قاضی اردنی با گلوله ارتش اسرائیل صورت می‌گیرد.
7 اسفند گذشته، نمایندگان پارلمان اردن با اکثریت آرا طرح کمیسیون پارلمان در امور فلسطین مبنی بر اخراج سفیر اسرائیل از امان و فراخواندن سفیر اردن از تل آویو را تصویب کردند.

این طرح در اعتراض به اقدام کنست رژیم صهیونیستی برای سلب قیمومیت خاندان هاشمی (حاکمیت اردن) بر قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی در فلسطین صورت گرفت.

کمیسیون فلسطین در پارلمان اردن در این روز در حضور اعضای هیئت دولت، موضوع اقدام کنست در بررسی قانون اعمال حاکمیت اسرائیل بر قدس را مورد بحث و بررسی قرار داد و به همه پیشنهادهای کمیسیون فلسطین که «یحیی السعود» از نمایندگان پارلمان آن را قرائت کرد، رای مثبت دادند.

کمیسیون فلسطین در پارلمان اردن از همه اتحادیه‌های پارلمانی بین‌المللی، عربی و اسلامی خواسته بود با قبول مسئولیت، تجاوزات اسرائیل را برملا کنند.

نمایندگان پارلمان اردن خواستار همبستگی و حمایت از اقدامات نظام حاکم این کشور در ایستادگی در برابر اسرائیل و تجاوزات پی در پی آن در یورش به مسجد الاقصی و تلاش برای یهودی سازی قدس شریف شدند.

نمایندگان پارلمان اردن از دولت این کشور خواسته بودند تدابیر سریع و فوری برای مقابله با عملی شدن نقشه‌های اسرائیل علیه قدس اتخاذ کند.

نمایندگانی پارلمان اردن همچنین از دولت این کشور خواستند در صورتی که کنست اسرائیل قیمومیت اردن بر مقدسات قدس را سلب کرد، پیش‌نویس لغو توافقنامه سازش «وادی عربه» بین امان و اسرائیل را ارائه دهد.

نمایندگان مجلس اردن طی روزهای اخیر با انتقاد از سیاست‌های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی خواستار اخراج سفیر این رژیم از امان شده بودند.

اقدام پارلمان رژیم صهیونیستی در واگذاری قیمومیت این مسجد به صهیونیست‌ها، موج اعتراض را در اردن سبب شد؛ چرا که «عبدالله دوم» شاه اردن و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مارس گذشته توافقنامه‌ای را به امضا رساندند که بر اساس آن، اردن حق قیمومیت و دفاع از قدس و مقدسات آن را در فلسطین دارد و طرح کنست صهیونیستی در این باره، خشم نمایندگان اردنی را در پارلمان این کشور برانگیخت و آنها خواستار اخراج سفیر اسرائیل از «امان» شدند البته این طرح در جریان رأی گیری در کنست اسرائیل، عقیم ماند و تصویب نشد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها