امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68088
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
«عبدالفتاح محمد» تحلیلگر سیاسی مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: گشایشی که کشورهای غربی و ...

«عبدالفتاح محمد» تحلیلگر سیاسی مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: گشایشی که کشورهای غربی و آمریکا در روابط خود با تهران انجام دادند، بیانگر موفقیت سیاست ایران در موضوع هسته‌ای و استفاده صلح‌آمیز از آن است.

محمد ادامه داد: بدون تردید این موفقیت ضربه بزرگی به رژیم صهیونیستی زد که تلاش داشت، به هر طریق ممکن برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند و در این راه بارها و بارها تلاش کرد، دیگر کشورها را علیه ایران تحریک کند، اما با شکست مواجه شد.

این تحلیلگر سیاسی مصری خاطر نشان کرد: اخباری که در روزهای اخیر درباره توقیف کشتی سلاح‌های ایرانی در مسیر غزه منتشر شد، یاوه سرایی‌های کابینه نتانیاهو است تا شاید به این طریق تلاش‌های جاری برای دستیابی به توافق نهایی هسته‌ای از سوی غرب با ایران را متوقف کند.

محمد تصریح کرد: تل‌آویو تلاش داشت، به این طریق به جامعه بین المللی پیغام دهد که ایران خطری علیه امنیت منطقه‌ای است، اما موضع قدرتمندانه ایران واقعیت این نمایش مضحک را برملا کرد، چون این آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که حامی تروریسم در کشورهای اسلامی برای تحقق اهداف خود می‌باشند.

وی تاکید کرد: برخی از کشورهای عربی باید نگاه خود را به ایران تغییر دهند، به ویژه در حال حاضر که مشاهده می‌کنیم، تغییر و تحولات مهمی در عرصه بین المللی و منطقه‌ای روی داده و ایران به قدرتی هسته‌ای تبدیل شده است، به همین دلیل اعراب باید در فکر برقراری روابطی از نوعی دیگر با ایران باشند و از تجارب آن در عرصه ایستادگی و مقاومت در برابر نیروهای استکبارگر و ساخت و بنای دولت مدرن استفاده کنند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها