امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68089
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طبق اسنادی که نشریه پولتیکو به آنها دست یافته، ایمیل‌های سازمان سیا شبهات مربوط به بازجویی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طبق اسنادی که نشریه پولتیکو به آنها دست یافته، ایمیل‌های سازمان سیا شبهات مربوط به بازجویی از مظنونان تروریستی در دوران بوش را تشریح کرده است. ظاهرا این ایمیل‌ها تحقیقات داخلی را که به مرکز نزاع بین سیا و کنگره تبدیل شده است، مورد بررسی قرار داده است.

بر اساس این گزارش، تقابل با کنگره بر سر تحقیق داخلی سازمان سیا و گزارش 6300 صفحه‌ای سنا درباره استفاده سیا از روش‌های بازجویی مانند غرق مصنوعی این احتمال را به وجود آورده که جامعه اطلاعاتی را به بحثی ناخوشایند سوق دهد که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا بی‌نهایت بی‌میل به بررسی آن است. 

در ادامه این گزارش آمده:‌ در هفته‌های اخیر سناتورها این درخواست را مطرح کرده‌اند که سازمان سیا گزارش‌های مربوط به تحقیق داخلی را در اختیار آنها قرار دهد چراکه آنها معتقدند این تحقیق از نتیجه کارشان مبنی بر اینکه در برنامه بازجویی سوء مدیریت وجود داشته و غیرسازنده بوده است، حمایت می‌کند.

در واقع، دعوا میان سیا و کمیته اطلاعات سنا آمریکا در خصوص پنهانکاری سیا درباره شیوه‌های بازجویی از زندانیان بوده است که در این میان، اسنادی در این رابطه مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

برخی که این بازبینی را خوانده‌اند می‌گویند که بخش‌هایی از آن شامل متدهای بازجویی چون غرق مصنوعی بود. بازرسان کمیته اطلاعاتی سنا هر روز بر روی این اسناد کار می‌کردند و تا پایان سال 2012، بعد از سه سال کار، کارکنان کمیته اطلاعات گزارش خود را به پایان رساندند و برای دریافت یک پاسخ رسمی آن را به سیا تحویل دادند و جلسات محرمانه‌ای برای چندین ماه بین سیا و کمیته اطلاعات سنا برگزار شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها