امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68095
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین دهشیار در سمینار علمی سیاست خارجی اعتدال‌گرا در دفتر مطالعات سیاسی و ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین دهشیار در سمینار علمی سیاست خارجی اعتدال‌گرا در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه با بیان اینکه سیاست خارجی زمانی موفق می‌شود و به اهدافش می‌رسد که چند ویژگی داشته باشد گفت: ما باید همیشه دقت کنیم که صحنه داخلی با صحنه بین‌المللی بسیار متفاوت است زیرا در صحنه داخلی همیشه یک اجماعی است که به دلایل عدیده این اجماع در عرصه بین‌المللی ایجاد نمی‌شود.

وی گفت: در عرصه داخلی گاهی اجماعی ایجاد می‌شود که در عرصه بین‌المللی چنین اجماعی وجود ندارد و به راحتی شکسته می‌شود و هیچ تنبیهی هم برای آن وجود ندارد چون تفاوت عدیده‌ای بین صحنه داخلی و خارجی وجود دارد.

این استاد دانشگاه افزود: در عرصه سیاست داخلی ما باید در سه مسیر حرکت کنیم 1- سعی کنیم که منافع خود را در چارچوب خاصی تعریف کنیم 2- سعی کنیم که هویت خود را در چارچوبی تعریف نماییم 3- سعی کنیم که ارزش‌های حاکم خود را برای دیگران تعریف کنیم.

وی اظهار داشت: کشورهایی که در عرصه‌های مختلف موفق هستند که این موارد را پیوسته و تنیده با هم اجرا کنند و کشورهایی موفق‌تر هستند که زندگینامه روشنفکری و زندگینامه تئوریک را بارورتر نمایند و تولید علم را افزایش دهند که با این امور می‌توان در دنیا حرکت نمود.

حسین دهشیار افزود: یکی از معضلات سیاست خارجی بسیاری از کشور این است که نمی‌دانند که در دنیا چه می‌خواهند و چه می‌خواهند بکنند و اگر کشوری این امورات را بداند آن وقت است که موفقیت را پیش روی خود خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها