امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68097
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس سودان امروز چهارشنبه به سوی شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه یک تظاهرات کننده کشته شده گاز اشک آور ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس سودان امروز چهارشنبه به سوی شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه یک تظاهرات کننده کشته شده گاز اشک آور شلیک کردند.

شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه مردم را به ادامه اعتراضات ضددولتی و انقلاب فراخواندند.

مراسم تشییع جنازه علی موسی ادریس، دانشجویی که دیروز سه شنبه در پی مداخله نیروهای پلیس برای متفرق کردن تظاهراتی در دانشگاه خارطوم علیه خشونت‌ها در دارفور جنوب سودان کشته شد، حدود یک هزار نفر را در جنوب پایتخت سودان گردهم آورد.

هنگامی که جمعیت خشمگین با شعارهای ضد دولتی و درخواست برای انقلاب در حال خروج از قبرستان بودند، پلیس از گاز اشک آور برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان استفاده کرد.

تظاهرات کنندگان با اشاره به 25 سال ریاست جمهوری عمر البشیر که قدرت را با کودتایی مورد حمایت اسلام گراها به دست گرفت شعار می‌دادند: «ملت خواستار سرنگونی حکومت است.»

شرکت کنندگان در این تظاهرات در پاسخ به درخواست رئیس جمهور سودان برای گفت‌وگوی ملی درباره آینده این کشور فریاد می‌کشیدند: «بدون آزادی گفتگویی وجود ندارد.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار