امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68103
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «صدیق الله توحیدی» رئیس دفتر حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) امروز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «صدیق الله توحیدی» رئیس دفتر حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) امروز (چهارشنبه) در نشستی خبری در کابل، اظهار داشتکه خشونت علیه خبرنگاران در افغانستان افزایش یافته است.

توحیدی افزود که افزایش خشونت‎ها علیه خبرنگاران در آستانه انتخابات افغانستان می‎تواند در پوشش خبری این روند تاثیر گذارد.

این در حالی است که در سال گذشته میلادی 3 خبرنگار به قتل رسیدند اما در 3 ماهه اول سال جاری علاوه بر چندین مورد خشونت تنها 3 خبرنگار کشته شده‌اند.

توحیدی از مسئولان امنیتی افغانستان خواستار تعقیب و پی‎گیری جدی پرونده‌های خشونت علیه خبرنگاران شد.

رئیس دفتر نی، تاکید کرد که  ترور خبرنگاران و عدم پی‎گیری پرونده‌های آن‌ها سبب می‎شود که در شرایط حساس کنونی، خبرنگاران در این کشور با مشکلات و چالش‎های جدی امنیتی مواجه و از دادن گزارش‎های دقیق از روند انتخابات محروم شوند.

این در حالی است که روز گذشته یک شهروند سوئدی در کابل هدف تیر‎اندازی افراد مسلح ناشناس قرارگرفت و کشته شد.

تحقیقات بعدی پلیس کابل نشان داد که وی نیز یک خبرنگار خارجی(سوئدی) بوده است.

خبرنگار دیگری که کارمند یکی از رسانه‎های داخلی بود نیز در ولایت «بلخ» در شمال افغانستان توسط افراد مسلح مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

اطلاعیه‎ای که از سوی ستاد انتخاباتی«زلمی رسول»، یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان به خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، رسیده، نیز نشانگر یک مورد خشونت علیه خبرنگاران در این کشور است.

در این اطلاعیه آمده است: یکی از اعضای ستاد انتخاباتی تیم«اعتدال، سازندگی و برابری» به رهبری زلمی رسول،  به خاطر برخورد نامناسب با یک خبرنگار در ولایت «هرات» در غرب افغانستان، با سلب عضویت از این ستاد انتخاباتی مواجه شده است.
انتهای پیام/ز
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها