امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68120
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «النشره»، میدان «تقسیم» استانبول به عرصه درگیری و زد و خورد بین نیروهای انتظامی این کشور با تظاهرات کنندگان تبدیل ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «النشره»، میدان «تقسیم» استانبول به عرصه درگیری و زد و خورد بین نیروهای انتظامی این کشور با تظاهرات کنندگان تبدیل شد.

این گزارش حاکی است که هزاران نفر در استانبول امروز چهارشنبه برای شرکت در تشییع پیکر  نوجوانی که بر اثر جراحتی که در تظاهرات ژوئیه 2013 برداشته بود، کشته شد، تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تظاهرات‌های اعتراض آمیز از سه‌شنبه گذشته در پی مرگ نوجوان 15 ساله‌ای که از تابستان گذشته در تظاهرات ضد دولتی زخمی شده بود، در چندین شهر ترکیه آغاز شد. پلیس نیز برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان در استانبول و آنکارا از گاز اشک آور و آب با فشار قوی استفاده کرد.

«برکین علوان» نوجوانی است که تابستان گذشته در جریان تظاهرات‌های مردمی ضد دولتی ترکیه، در خیابان زخمی شد. وی در این تظاهرات شرکت نداشت بلکه برای خرید نان از منزلش خارج شده بود که در جریان اعمال خشونت پلیس ترکیه علیه معترضان زخمی شد.

بر اساس این گزارش، پلیس به سوی این فرد کپسول گاز اشک آور شلیک کرده‌ بود که به سرش اصابت کرد و وی به کما رفت و سه‌شنبه گذشته درگذشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها