امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6813
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، دو مستند «قاتلین سرخ» و «کرخه برای همیشه» ساخته علی عبدی‌پور، امشب، ساعت 23 مهمان «فانوس» شبکه مستند ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، دو مستند «قاتلین سرخ» و «کرخه برای همیشه» ساخته علی عبدی‌پور، امشب، ساعت 23 مهمان «فانوس» شبکه مستند می‌شوند.

مستند «قاتلین سرخ» که منتخب جشنواره فیلم‌های دریایی آمستردام نیز بود، درباره پدیده شکوفایی جلبکی یا کشند سرخ است که در آب های خلیج فارس و دریای عمان اتفاق افتاد. این حادثه باعث مرگ حجم انبوهی از ماهیان و آبزیان جنوب ایران شد و خسارات اقتصادی و اجتماعی فراوانی را به دنبال داشت. عبدی پور در این فیلم تلاش کرده است تصویری از اولین روزهای مشاهده این پدیده و همچنین تبعات و علل آن را به مخاطبان ارائه کند

«قاتلین سرخ» در اسفند 87 تولید شده و پیش از این جایزه اول سال 2009 سازمان منطقه یی حفاظت از محیط زیست دریایی خلیج فارس و دریای عمان (راپمی) را به خود اختصاص داده است.

« کرخه برای همیشه » نیز مستندی درباره روند ساخت بزرگترین سد ایران است.

علی عبدی پور فارغ التحصیل رشته کارگردانی از دانشگاه هنر است و با سابقه ی 20 ساله از مستندسازی در زمینه های مختلف زیست محیطی، آثاری چون قاتلین سرخ، راز مرگ دلفین ها، رودخانه ای از آن جاری است، کرخه برای همیشه، زندگی پنهان حیات وحش دریای مدیترانه، نگین زاگرس، سد سازی در ایران، پل های بزرگ کارون 3 و ... را در پرونده فیلمسازی خود به ثبت رسانده که جوایزی هم از جشنواره های داخلی و خارجی برای وی به ارمغان آورده است؛ از جمله: جایزه اول راپمی 2009 ROPME Sea Area، جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره بین المللی فیلمهای زیر آب بلگراد 2009، منتخب بخش مسابقه فیلم های زیر آب جشنواره بین المللی آمستردام 2009، دیپلم افتخار فیلم های زیر آب جشنواره بین المللی مسکو 2010 برای فیلم قاتلین سرخ و ... ضمن اینکه وی فیلمبردار بخش های زیرآب فیلم سینمایی گلوگاه شیطان (حمید بهمنی- 1389) نیز بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار