امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۲۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68132
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 33
ابراهیم گله‌دارزاده مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص وضعیت مطالبات مالی معوق هنرمندان تئاتر و پرداخت آن ...

ابراهیم گله‌دارزاده مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص وضعیت مطالبات مالی معوق هنرمندان تئاتر و پرداخت آن اظهار داشت: همه مسئولان اعم از معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی درحال تلاش است که مطالبات هنرمندان پرداخت شود و امیدواریم که قبل از پایان سال چنین اتفاقی رخ دهد.

وی با اشاره به اینکه تعداد گروه‌های که هنوز ماطلبات مالی خود را دریافت نکرده‌اند بسیار زیاد است،‌ گفت: ما حتی مطالباتی را داریم که مربوط به فروردین ماه است. عمده‌ای از آثاری که در تئاتر شهر اجرا رفتند هنوز تسویه حساب نکرده‌اند. همچنین در نیمه دوم سال نیز بخش اعظم قراردادها پرداخت نشده است.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی در پاسخ به این سوال که آیا پول برای پرداخت نبوده است یا منابع هزینه اتفاقات دیگر شده است، گفت: پول واقعا نبوده است که بخواهیم پرداخت کنیم. زیرا زمانی که بودجه به انجمن هنرهای نمایشی می‌رسد ظرف 24 ساعت به دست هنرمندان می رسد. ما از جشنواره های آئینی سنتی، کودک و نوجوان و تئاتر فجر هنوز مبالغی مانده است البته در جشنواره‌ها سیاست این بود که اولویت پرداخت منابع مالی هنرمندان باشند. 
 
به گزارش فارس، در این مورد تماس‌های مکرر با حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی تماس گرفته شد تا مدیر تئاتر کشور کاملا شفاف به هنرمندان زمان پرداخت مطالبات را اعلام کند اما وی تا به این لحظه تمایلی به این موضوع نشان نداده است. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار