امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68138
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدجواد میرهاشمی کارگردان مستند «بی سرو سیمین» پیرامون موضوع این مستند گفت: این فیلم روایت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدجواد میرهاشمی کارگردان مستند «بی سرو سیمین» پیرامون موضوع این مستند گفت: این فیلم روایت زندگی سیمین دانشور داستان نویس معاصر ایران است. به اعتقاد من وی قابل بازگو کردن نیست و فیلمسازی که بخواهد سیمین دانشور را به مخاطب معرفی کند، باید چند وجه او اعم از استادی دانشگاه، داستان نویسی، زندگی با جلال آل احمد و خانه وی را مدنظر بگیرد.

وی افزود: آنقدر در زندگی سیمین دانشور سایه روشن وجود دارد که هر فیلمسازی چراغی را به سمتی بتاباند، اطلاعاتی را دریافت می کند. وی یک معدن گران‏بها است و هر کسی می تواند یک برداشت از او داشته باشد. به همین دلیل یک فیلم 50 یا 60 دقیقه ای نمی تواند گویای این شخصیت تاثیرگذار باشد.

میرهاشمی تصریح کرد: به عقیده من این تفکر که اگر از یک شخصیت فرهنگی فیلمی ساخته می شود نفر دوم نباید سراغ آن سوژه برود اشتباه است، شاید ساخت فیلم دوم فتح بابی برای سایر فیلمسازان شود تا از سایر جوانب سوژه ها را بررسی کنند. انسان شبیه به قلعه، سنگ و باران نیست که با یک بار فیلمسازی تمام شود بلکه اندیشه ی او روز به روز پویاتر شده و در طول زمان و جغرافیای مکان این اندیشه ها تعویض می شود.

این مستندساز افزود: با دیدن این مستند مخاطب هر آنچه از سیمین دانشور به یاد داشته را کنار گذاشته و با بخش های جدیدتری از زندگی او آشنا خواهد شد.

میرهاشمی در پایان گفت: تاکنون مصاحبه با محمود دولت آبادی، سیمین بهبهانی، جواد مجابی، محمدعلی سپانلو، دکتر قاسم زاده و ... در 60 جلسه تصویربرداری صورت گرفته و گروه تولید در تدارک سفر به شیراز برای تصویربرداری 20 درصد باقیمانده این فیلم است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها