امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6815
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، جیهان طاویلا صبح امروز در نشست مطبوعاتی دومین سالگرد دهه ایمنی‌راه‌ها در وزارت بهداشت، افزود: طبق آخرین گزارش ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، جیهان طاویلا صبح امروز در نشست مطبوعاتی دومین سالگرد دهه ایمنی‌راه‌ها در وزارت بهداشت، افزود: طبق آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت در اسفند سال 91، مشخص شد 88 کشور از جمله ایران اقداماتی را در جهت کاهش فوت ناشی از حوادث جاده‌ای انجام داده‌اند که عابران را نیز شامل می‌شود.

وی ادامه داد: اما همچنان نرخ تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای بالا است به طوری که سالانه یک میلیون و 24 هزار نفر جان خود را در حوادث جاده‌ای از دست می‌دهند.

طاویلا تصریح کرد: سازمان جهانی بهداشت در منطقه شرق مدیترانه اعلام کرده است 28 درصد مرگهای جاده‌ای منتسب به عابران پیاده است همچنین 10 درصد مرگهای ناشی از حوادث جاده‌ای دنیا در منطقه شرق مدیترانه رخ می‌دهد.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: سلامت عابران با رفتار پر خطر راننده‌ها، سرعت غیرمجاز و رانندگی در حال مستی به خطر می‌افتد و از سویی فقدان پیاده‌روها و مسیرهای مناسب‌سازی شده، کارآمدی مراقبتهای تروما، نقش مهمی را در این زمینه ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه این مسئله با یک رهنمود قابل حل نیست، گفت: اقدامات جامع و بین بخشی، مدیریت ایمنی جاده‌ها، بهبود قوانین و ضمانت در اجرای آنها، همچنین تقویت سیستم مراقبت درمانی پس از حادثه از مهمترین اقدامات در این زمینه است.

طاویلا تصریح کرد: مرگ‌ومیر ناشی از حوادث ترافیکی در ایران، 30 درصد کاهش یافته که ناشی از تحولات در قانونگذاری و زیرساختهای جاده‌ای است.

وی افزود: جاده‌های ایمن، باعث کمتر شدن مرگ عابران و مسافران می‌شود و تشکیل کمیسیون ایمنی راهها در این زمینه بسیار کارساز بوده است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران در مورد 5 عامل خطرزا در حوادث ترافیکی گفت: رانندگی پرخطر از جمله سرعت غیر مجاز، عدم استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسواران، نبود کمربند ایمنی و صندلی محافظ کودک،نبود مراقبتهای تروما و توسعه سیستم نظارت از جمله عوامل خطرزا در این زمینه هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها