امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68174
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 269
علیرضا خاقانی هنرمند مجسمه‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس با اعلام این خبر گفت: مجسمه‌های امیرکبیر،‌زکریای رازی،‌ابوریحان بیرونی و خواجه ...

علیرضا خاقانی هنرمند مجسمه‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس با اعلام این خبر گفت: مجسمه‌های امیرکبیر،‌زکریای رازی،‌ابوریحان بیرونی و خواجه نصیرالدین طوسی آماده انتقال به موزه مشاهیر است که احتمالاً تا یک‌شنبه 25 اسفندماه این چهار مجسمه به طبقه آخر برج میلاد منتقل خواهد شد.

خاقانی با اشاره به آخرین آثاری که در این موزه به نمایش گذاشته است گفت: آخرین اثری که به این موزه منتقل شد، مجسمه امام خمینی (ره) بود و قبل از آن نیز مجسمه های ستارخان،‌باقرخان،‌نیما یوشیج،‌شهید چمران و ... در این موزه در معرض نمایش قرار داده شده بود.

خاقانی با بیان این که تاکنون نزدیک به 20 مجسمه را برای این موزه ساخته است درباره مجسمه‌هایی که در آینده خواهد ساخت گفت: ساخت مجسمه‌های رودکی، نظامی گنجوی و مولوی نیز از جمله برنامه‌های آینده ماست و مجسمه‌های شهید همت،‌ شهید باکری و دکتر علی شریعتی نیز در مرحله مدلاژ قرار دارد که ساخت این آثار تا اواخر فروردین‌ماه سال 93 به اتمام خواهد رسید.

این هنرمند مجسمه‌ساز درباره ماندگاری این آثار هم گفت: این آثار به جز لباس‌ها و موهایشان که نیاز به ترمیم پیدا می‌کند، مابقی اجزاء آن تا حدود 50 سال قابلیت ماندگاری دارد.

به گفته خاقانی، این آثار از جنس سیلیکون که بیشترین تشابه را به بافت زنده دارد، ساخته شده است که از این ماده برای ساخت اعضای مصنوعی بدن انسان نیز استفاده می‌شود و به لحاظ ماندگاری مجسمه‌های سیلیکونی ماندگاری بیشتری نسبت به مجسمه‌های مومی دارند.

موزه مشاهیر برج میلاد در طبقه آخر این برج در ارتفاع 271 متری از سطح زمین واقع شده است که مجسمه‌های سیلیکونی مشاهیر کشورمان از جمله شهریار، سهراب سپهری، سیمین دانشور، پروین اعتصامی، پروفسور حسابی، نیما یوشیج، مصطفی چمران، فردوسی، پهلوان تختی، جلال آل احمد، ملک الشعرای بهار و... در این موزه به نمایش درآمده است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها