امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68189
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش بین المللی پیامبراعظم(ص) غلامرضا منتظمی دبیر این همایش با اعلام این خبر افزود: این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش بین المللی پیامبراعظم(ص) غلامرضا منتظمی دبیر این همایش با اعلام این خبر افزود: این همایش بین المللی به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با هدف استفاده از ظرفیت پژوهشگران و هنرمندان جهانی برای مقابله با اهانت‏های فرهنگی، هنری و سینمایی به اسلام و پیامبر(ص)، در خردادماه سال آینده در کنار جشنواره جایزه بزرگ پیامبراعظم(ص) برگزار می‌گردد. در این همایش شخصیت های برجسته فرهنگی، هنری،علمی، فکری جهان در این همایش حضور خواهند یافت.

وی ادامه داد: در نظر است، برای برگزاری این همایش از ظرفیت های فرهنگی و هنری و سینمایی نخبگان و پژوهشگران مسلمان و دغدغه مند در جهان و کشورهای اسلامی استفاده شود.

به گفته وی در شرایطی که رسانه های غربی و شبکه های فرهنگی، خبری و تبلیغاتی غرب و آمریکا در سال های اخیر با سرمایه گذاری کلان و حمایت لابی های صهیونیستی در صدد تخریب و تخطئه چهره حقیقی پیامبر اسلام و مخدوش جلوه دادن مفاهیم و مضامین دین مبین اسلام بیش از همیشه برآمدند،این اقدام مجمع جهانی اهل بیت (ع) یک ابتکار و اقدام ضروری، مهم و آگاهی بخش خواهد بود.

دبیر همایش بین المللی پیامبراعظم(ص) با بیان اینکه انتظار می رود با تعامل، هم اندیشی و مشارکت گسترده اندیشمندان، محققان، هنرمندان و سینماگران جهان اسلام فضایی فراهم شود تا این همایش  و جشنواره پیامبر اعظم(ص) بتواند حقیقت پرنور این ذوات مقدس را به جهانیان معرفی کند، خاطرنشان ساخت: این حرکت نیازمند یک نهضت فرهنگی، هنری و سینمایی است، تا با پشتیبانی فکری، فرهنگی و تبلیغی از دوستداران خاندان عصمت و طهارت(ع) و ورود به حوزه جنگ نرم و عرصه‏‌های جدید فرهنگی، تبلیغی و رسانه‌ای و بهره گیری از قالب های هنری ضمن خنثی سازی اقدامات مذبوحانه امپریالیسم رسانه ای غرب نسبت به آگاهی بخشی و روشنگری چهره واقعی پیامبر اسلام و ذوات مقدسه اقدام گردد.

منتظمی،  "توجه و تبلیغ جنبه‏های انسانی، فردی و اجتماعی و نیز زیبایی های معنوی حیات پرنور پیامبر رحمت و عدالت محمد مصطفی(ص)"، "آگاهی بخشی به جامعه بشری ـ بویژه جوامع غربی ـ نسبت به واقعیات حیات و دستورات پیامبر رحمت و عدالت"، "تعمیم ارزش های والای فرهنگی و اجتماعی دین مبین اسلام و قرآن کریم از طریق ابزارهای فرهنگی و هنری"، "زمینه سازی برای نوآوری و تبادل اندیشه ها و آموخته های هنرمندان"، "تشویق مؤلفان، هنرمندان، سینماگران و نویسندگان برای پرداختن به موضوع پیامبر رحمت و عدالت"، "شناسایی و تشویق نویسندگان و هنرمندان متعهد دینی و کشف استعدادهای جدید و جایگزین سازی آثار مثبت به جای آثار موهن در رسانه‏‌ها و شبکه‏های اجتماعی" مهم ترین اهداف این رویداد فرهنگی و هنری عنوان کرد.

وی تاکید کرد:محور و هدف اصلی جشنواره و همایش پاسخی ایجابی و معرفی جنبه‌های انسانی و ابعاد عاطفی و معنوی همراه با شخصیت زیبا و رحمت للعالمین پیامبر اعظم (ص) به هجمه های دشمنان نور و زیبایی و رحمت است.

شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» و همایش بین المللی پیامبراعظم(ص) به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری داخلی کشور برگزار می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها