امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68215
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، آیت‌الله محسن اراکی شب گذشته در نشست خبری در دفتر امور اهل سنت هرمزگان اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، آیت‌الله محسن اراکی شب گذشته در نشست خبری در دفتر امور اهل سنت هرمزگان اظهار کرد: وحدت شعار اسلام است و در قرآن کریم جامعه مسلمانان به عنوان جامعه

متعهد معرفی شد است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اساسا انقلاب اسلامی بر ایده ایجاد امت واحد مبتنی شده است و در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایجاد امت واحده اسلامی را از مهم‌ترین اهداف نظام برمی‌شمرد.

آیت‌الله اراکی افزود: اسراییل، آمریکا، انگلیس و قدرت‌های هم‌پیمان آنها در منطقه خاورمیانه همه نیروی خود را برای تفرقه بین مسلمانان و ایجاد جنگ بین شیعه و سنی و اقوام بسیج کرده‌اند.

وی ادامه داد: امروز نخستین برنامه‌ای که دشمن برای نابودی کشورهای اسلامی و سلطه بر منابع اقتصادی ما و سلطه بر مقدرات جوامع پیاده می‌کند، جنگ طایفه‌ای و مذهبی است تا مسلمانان را به جان هم بیندازند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: امروز هژمونی آمریکایی و سیاست تک محوری آمریکایی در جهان و سلطه سراسری بر جوامع بشری همین هدف را در جوامع مختلف دنبال می‌کند اما این سیاست آمریکایی‌ها دیگر شکست خورده است.

اراکی ادامه داد: تمام هدف آمریکا، تضعیف اتحاد جوامع اسلامی است و به همین دلیل نیز تمام برنامه‌های خود را برای پراکندگی، ایجاد جنگ درونی و دشمنی بین مسلمانان و کینه‌توزی قرار داده است.

وی در این رابطه گفت: همایش طلایه داران تقریب مذاهب در بندرعباس در راستای راهکارهای اتحاد هرچه بیشتر و ارائه برنامه‌های فرهنگی در جهت تحکیم هرچه بیشتر وحدت بین مذاهب اسلامی و با حضور علمای اهل سنت و شیعه سه استان هرمزگان، فارس و بوشهر برگزار می‌شود.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: در این نشست تلاش خواهد شد پیام وحدت ملت‌های مسلمان به گوش سایر کشورهای منطقه و همجوار نیز برسد.

آیت الله اراکی در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص جریان گروه‌های تکفیری و برنامه‌های فرهنگی پیش رو نیز گفت: دست‌های خارجی تنها به تکفیر علیه شیعه و سنی برنمی‌خیزد بلکه جریان‌هایی علیه شیعه با توطئه‌های دشمنان ما دامن زده می‌شود.

وی ‌آگاهی بخشی نسبت به توطئه‌های دشمنان خارجی، لزوم اتحاد و انسجام و آشنایی بیشتر شیعه و سنی و مشارکت میدانی و عملی در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را سه راهکار اصلی در خنثی شدن توطئه‌های گروه‌های تکفیری برشمرد.

این مقام مسئول گفت: مجمع تقریب مذاهب اسلامی با این سه رویکرد برنامه‌های متنوعی را در دستور کار خود قرار داده که یکی از آنها برگزاری همین نشست‌های داخلی بین علمای شیعه و سنی است.

آیت‌الله اراکی بیان کرد: برگزاری برنامه‌های مختلف آموزشی با رویکرد داخلی و خارجی طی یکی دوسال اخیر با برگزاری کنفرانس وحدت در کشورهای پاکستان، عراق، ترکیه، لبنان برگزار شده این هدف دنبال شده و به زودی نیز این کنفرانس در کشورهای مالزی، اندونزی و ترکیه برگزار خواهد شد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه درگیری جبهه حق و باطل ادامه دارد، گفت: در این نبرد آنچه مهم است هوشیاری، آگاهی و بصیرت در جهت حفظ وحدت شیعه و سنی و امت اسلام است تا شکست های مقطعی جبران شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به زودی شاهد انزوای جریان های تکفیری خواهیم بود و طولی نخواهد کشید که این انزوا عملی و مشهود شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: اقتدار بیداری اسلامی و گسترش حرکت‌های آزادیخواهانه و جنبش دفاع از حقوق مردم فلسطین قابل قیاس با گذشته نیست.

اراکی بیان کرد: جنبش‌های آزادی خواهانه فلسطینیان تا جایی پیش رفته است که امروز در غزه و لبنان یک جبهه قدرتمند در دفاع از حقوق فلسطینیان داریم تا جایی که حتی رهبران سازشکار فلسطینی در برابر خواست عموم مردم در برابر تجاوز اسراییل سرسختی نشان دهند.

وی با اشاره به اینکه آینده جهان اسلام آینده نزدیکی و تقریب جنبش‌های اسلامی به یکدیگر خواهد بود، افزود: نشست‌های تقریب مذاهب اسلامی مجمع تقریب مذاهب در سال‌های آینده با محوریت جنبش‌های اسلامی برگزار خواهد شد تا هر کنفرانس مخصوص یک نوع گردهمایی باشد تا به نتیجه ملموس‌تری برسیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: کنفرانس وحدت جنبش‌های معاصر کشورهای اسلامی خواهد بود تا شاهد گسترش وحدت جنبش‌های اسلامی در منطقه شرق خاورمیانه باشیم.

‌همایش طلایه‌داران تقریب مذاهب امروز با حضور علمای شیعه و سنی استان‌های هرمزگان، فارس و بوشهر در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار می‌شود.‌

انتهای پیام/2349/ش40

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها