امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68234
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۳
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، سیدطه هاشمی پیش از ظهر امروز در همایش میان‌استانی مدیران فرهنگی دانشگاه‌های آزاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، سیدطه هاشمی پیش از ظهر امروز در همایش میان‌استانی مدیران فرهنگی دانشگاه‌های آزاد اسلامی شمال کشور در واحد این شهر با تاکید بر ضرورت توجه به وحدت بین حوزه و دانشگاه اظهار کرد: بی‌توجهی به وحدت حوزه و دانشگاه ضربه‌های سنگینی به فرهنگ جامعه زده است.

وی به وحدت حوزه و دانشگاه از دیدگاه امام (ره)، مقام معظم رهبری و شهدا اشاره کرد و افزود: حوزه و دانشگاه از نگاه شهیدان مطهری، مفتح، بهشتی، باهنر و ... از همدیگر تاثیرپذیری دارند.

هاشمی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه به معنای ورود علما به دانشگاه و دانشگاهیان به حوزه نیست، تصریح کرد: هدف به رسمیت شناختن دو قشر مذکور و تعامل با همدیگر است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تخصص هر فرد در یک یا دو رشته را مفید خواند و بیان کرد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم هرگز امکانپذیر نیست تمام دانشگاهیان روحانی شوند.

وی دانشگاهیان را اهل فضل، تفکر و تئوری توصیف کرد و گفت: دانشگاهیان با عوام جامعه تفاوت دارند و حوزویان باید این موضوع را بپذیرند.

*زندگی بدون معنویت معنا ندارد

هاشمی با تاکید براینکه دانشگاهیان باید بپذیرند زندگی منهای معنویت معنا ندارد، خاطرنشان کرد: حذف اخلاق در زندگی اجتماعی پس از رنسانس دیگر شکست خورده است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی خواستار رویکرد جامعه اجتماعی پیشرفته امروز به بازگشت معنویت در جهان شد و اظهار کرد: علم منهای معنویت خطر جدی را برای جامعه به دنبال دارد.

وی به تاسیس جمهوری اسلامی ایران با توجه به میزان رای مردم اشاره کرد و یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران نظامی منحصر به‌فرد است زیرا آمده تا حافظ ارزش‌های اخلاقی، ویژگی‌های درونی و پاسدار دین باشد.

هاشمی با بیان اینکه عصبانیت و تندی روش تبلیغ دین به‌ویژه در دانشگاه‌ها نیست، تصریح کرد: لبخند و تبسم راهبرد تبلیغ دین است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی به حمایت دانشگاه از فعالیت تشکل‌های دانشجویی اشاره کرد و افزود: طبق شرع و عرف حق نداریم پول دانشجوی اصلاح‌طلب را برای فعالیت فرهنگی در اختیار دانشجوی اصولگرا بگذاریم.

وی ادامه داد: باید تدابیری اندیشه کنیم تا خط قرمزها به ویژه منویات مقام معظم رهبری را به فعالان در عرصه اصلاح‌طلبی و اصولگرایی بشناسانیم و مانند والدین بین فرزندان تفاوتی قائل نباشیم.

*برخورد حذفی چاره‌ساز مشکلات فرهنگی نیست

هاشمی با تاکید بر توزیع عادلانه امکانات برای فعالیت‌های فرهنگی برای دو قشر اصلاح‌طلب و اصولگرا، بیان کرد: برخورد حذفی چاره‌ساز مشکلات فرهنگی نیست و نباید بعضی از مسئولان به این موضوع بی‌توجه باشند.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خواستار انتقال جاذبه‌های دینی، ارزش‌های فرهنگی و اندیشه ناب امام (ره) در وضعیت جدید فعالیت فرهنگی به نسل جوان شد و خاطرنشان کرد: هدف رساندن انسان به نقطه کمال است و حوزه فرهنگی باید برای تبلیغ دین و ارزش‌ها به مردم مبتکر باشد.

به گزارش فارس، معاونان فرهنگی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان‌های گیلان، مازندران، قزوین، البرز، زنجان، اردبیل، آذربایجان غربی و گلستان در همایش میان‌استانی مدیران فرهنگی استان‌های شمالی در دانشگاه آزاد اسلامی پل تالشان رشت حضور پیدا کردند.
انتهای پیام/84002/ش‌40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها