امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68243
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۳
تعداد بازدید: 42
اسماعیل کوثری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار داشت: متاسفانه خانم اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که برای پیگیری مذاکرات و ...

اسماعیل کوثری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار داشت: متاسفانه خانم اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که برای پیگیری مذاکرات و پرونده هسته‌ای ایران به کشورمان سفر کرده و در حقیقت میهمان ما بود، مرتکب یک رفتار غیر‌دیپلماتیک و بر خلاف عرف بین‌المللی شد.

وی تصریح کرد: بر اساس هیچ یک از قوانین بین‌المللی، میهمان خارجی نمی‌توانند در سفر به کشوری با محکومان، مجرمان و دشمنان آن کشور دیدار کرده و این رفتار در حقیقت به نوعی تایید مجرمان است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با اشاره به اینکه میزبان خانم اشتون و همچنین نهادهای اطلاعاتی و امنیتی به ویژه وزارت اطلاعات باید پاسخگوی این اقدام ضد امنیتی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا باشند، گفت: همانطور که مسئولان ارشد کشور از جمله روسای مجلس و قوه قضاییه تاکید کرده‌اند، رفتار خانم اشتون به هیچ عنوان قابل قبول و پذیرش نیست.

کوثری گفت: طی روزهای اخیر یک سوال مهم مطرح شده و این است که آیا به مسئولان ایرانی در سفر به کشورهای اروپایی و آمریکایی اجازه داده می‌شود که با زندانیان این کشورها دیداری داشته باشند و یا این امر یک امتیاز ویژه‌ای است که ما به طرف مقابل می‌دهیم.

وی تاکید کرد: به طور قطع غربی‌ها چنین اجازه‌ای را به مسئولان وزارت خارجه و دولت ما نمی‌دهند و نمی‌دانم بر چه اساسی نمایندگان پارلمان اروپا و همچنین خانم اشتون طی ماه‌های اخیر در داخل کشورمان علیه منافع ملی و حاکمیت ایران رفتارهایی را انجام داده‌اند.

*مردم ما دست امثال اشتون را خوانده‌اند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که اشتون با چه هدفی با محکومان فتنه 88 دیدار کرده است، گفت: این دیدارها به نوعی برای حمایت از مجرمان بوده و در حقیقت می‌خواهند اینگونه وانمود کنند که فتنه 88 هنوز زنده است.

کوثری تاکید کرد: مردم ما دست امثال اشتون را خوانده‌اند و به طور قطع این پاسخ قاطعی به این رفتار خارج از عرف و قانون وی می‌دهند.

وی در پایان اظهار داشت: البته همانطور که گفتم مسئولان دولت به ویژه وزارت خارجه و اطلاعات باید پاسخگو باشند که چگونه در داخل خاک ایران چنین اقدام ضد امنیتی از سوی یک فرد خارجی انجام می‌شود.
انتهای پیام/2302/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها