امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 21
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68258
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تازه‌ترین اطلاعات به دست آمده از هواپیمای مسافربری مفقودشده مالزی نشان می‌دهد این هواپیما پس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تازه‌ترین اطلاعات به دست آمده از هواپیمای مسافربری مفقودشده مالزی نشان می‌دهد این هواپیما پس از ناپدید شدن به مدت چهار ساعت پرواز کرده است.

این هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ 777 متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی با 239 مسافر و سرنشین بامداد روز شنبه از کوالالامپور، پایتخت مالزی به سوی پکن، پایتخت چین پرواز کرد، اما پس از عبور از خاک مالزی و هنگامی که بر فراز خلیج تایلند در حال پرواز بود از صفحه رادار محو شد.

محققان آمریکایی اکنون مظنون هستند که پرواز «ام‌اچ 370 » مالزی پس از محو شدن از صفحه رادار به مدت چهار ساعت دیگر نیز در آسمان پرواز کرده است.

محققان هواپیمایی و مقامات امنیت ملی آمریکا به استناد داده‌هایی که به طور خودکار از موتورهای هواپیمای بوئینگ 777 دانلود و به زمین فرستاده می‌شود معتقدند کل مدت پرواز این هواپیما پنج ساعت بوده است. ارسال این اطلاعات از موتور بوئینگ بخشی از برنامه‌های متدوال نظارت و تعمیر موتورهای این شرکت است.

پرواز شماره 370 مالزی ساعت 41 دقیقه بامداد شنبه کوالالامپور را ترک کرده بود؛ آخرین تماس این هواپیما ساعت 1:30  دقیقه بامداد ثبت شده است.

گزارش شده موتور هواپیمای مفقود شده تا 4 ساعت بعد از این زمان هنوز در حال کار کردن بوده است. محققان می‌گویند با در نظر گرفتن سرعت 480 گره دریایی (واحدی برای سنجش سرعت که برابر 1852 متر در ساعت) می‌توان گفت که هواپیمای ذکر شده 2200 مایل دریایی (برابر با 4074.4کیلومتر) دیگر نیز پرواز کرده است.
 



اطلاعات جدید به دست آمده بیش از آنکه کمکی به حل ماجرا بکنند معماهای پیشین را پیچیده‌تر می‌کنند. شاید اولین نتیجه این اطلاعات این باشد که مناطق تحت جستجو برای یافتن اثری از این هواپیما را تا کیلومترها دورتر افزایش دهد. در صورتی که هواپیمای مالزیایی 5 ساعت پرواز کرده باشد می‌تواند به سمت هند، پاکستان و یا حتی سواحل غربی استرالیا پرواز کرده باشد.

هم‌اکنون تلاش‌های بین‌المللی برای یافتن اثری از هواپیمای مفقود شده با همکاری نیروی هوایی و دریایی 9 کشور از جمله آمریکا در جریان است. گفته می‌شود 42 کشتی و 40 هواپیما در حال انجام عملیات جستجو هستند.

مقامات مقابله با تروریسم در آمریکا پیش از این این احتمال را بررسی می‌کردند که یکی از خلبان‌ها یا فردی دیگر ممکن است بعد از خاموش کردن تعمدی ترانسپوندرهای هواپیما (دستگاه جمع‌آوری و ارسال سیگنال‌ها) آن را به سمت مقصدی نامعلوم منحرف کرده باشد.

ابهام‌های زیاد درباره مقصد این هواپیما پس از محو شدن از صفحه‌های رادار و نامشخص بودن دلیل پرواز طولانی مدت آن بدون روشن بودن ترانسپوندرها، به شکل‌گیری این فرضیه در میان محققان منجر شده که این هواپیما ممکن است به دلایلی که هنوز معلوم نیست ربوده شده باشد.

یک منبع آگاه به این موضوع به جروزالم‌پست گفته است مقامات امنیت ملی آمریکا و برخی دیگر از مقامات بلندپایه سایر نهادهای این کشور در حال کار کردن بر روی این فرضیه هستند.

این منبع آگاه گفته مقامات امنیتی آمریکا در یک نشست به محققان گفته‌اند احتمال دارد این هواپیما ربوده شده تا بعداً از آن برای اهداف دیگر استفاده شود.

در همین حال، روز پنجشنبه، 6 روز بعد از ناپدید شدن مرموز این هواپیما، سازمان اطلاعات ملی و فناوری چین تصاویری ماهواره‌ای را منتشر کرد که طبق اعلام این سازمان «سه شی مشکوک» در نزدیکی محل مفقودی هواپیمای مسافربری مالزی بوده است.
 



این سازمان اعلام کرده تصاویر ثبت شده مربوط به روز یکشنبه بوده است. مقامات سازمان هواپیمایی مالزی، اما این تصاویر را کم‌اهمیت دانسته و تأکید کرده‌اند چندین هواپیمای ویتنام و مالزی به محل مذکور اعزام شده اما چیزی نیافته‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار