امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6829
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 187
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس،‌ اجرای گروه وزیری با تاخیر یک ساعته خود نتوانست از شوق و استقبال مخاطبان برای این کنسرت بکاهد. «هامون» نخستین قطعه ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس،‌ اجرای گروه وزیری با تاخیر یک ساعته خود نتوانست از شوق و استقبال مخاطبان برای این کنسرت بکاهد. «هامون» نخستین قطعه بی‌کلام بود که با حضور 30 نوازنده ارکستر به اجرا در آمد.

«خاک وطن» و «ای قوم به حج رفته» از دیگر قطعه‌های بعدی بود این اجرا بود که با آواز «سالار عقیلی» همراه شد.

«ذوالفقار عسکریان» دو تار نواز 82 ساله خراسانی به همراه غلامعلی پورعطایی خواننده پیشکسوت خراسان از دیگر حاضران این اجرا بودند که با هنرنمایی خود شبی به یاد ماندنی را برای ارکستر بزرگ وزیری رقم زدند.

ذوالفقار عسکریان با طنین زخمه‌های تار خود نوای «آهوی دشت» را در قالب نوآوری‌های کیوان ساکت به گونه‌ای همراه کرد تا ماندگاری ترانه‌های موسیقی نواحی خراسان را دوباره با اجراهای ارکستر یادآوری کند.

آهوی دشت خراسان (کاشمر) با طنین صدای پورعطایی به گونه‌ای رام شد تا بیان کند که موسیقی نواحی جایگاه و قابلیت‌هایی در حد ارکستر ملی شدن دارد. 

همخوانی سالار عقیلی و پورعطایی (خواننده محلی خراسان) هر چند نوید بخش شروع راهی تازه در نوآوری‌های کنسرت بزرگ بود اما گویای این مطلب است که نیازمند زمان و تمرین‌های بیشتری است تا با نوآوری‌های خود موفقیتی دیگر به کارنامه هنریشان  اضافه کنند.

حضور خوانندگان مطرح خراسانی و آشنا به این گویش از موسیقی نواحی در کنار یکدیگر می‌تواند کیوان ساکت را سریعتر به نوآوری‌های خود نزدیک کند.

هر چند لبخندهای رضایت‌مندی رهبر گروه و سالار عقیلی و تشویق‌های گسترده مخاطبان نشان ‌داد که اجرای ارکستر در بداهه‌نوازی‌های خود موفق بوده است.

بداهه نوازی «درشن آنند» نوازنده کوبه‌ای هندی، «نارنجستان»، «رقص اندلسی»، «چارداش»، «افسوس»،«یک خانه پر زمستان»  و «ای ایران» از دیگر قطعه ‌های  اجرایی این ارکستر بود که تا نیمه شب گذشته ادامه یافت.

به گزارش فارس، کنسرت بزرگ کیوان ساکت به درخواست مخاطبان موسیقی نواحی امروز 21 اردیبهشت‌ماه در تالار وحدت به روی صحنه می‌رود.
انتهای پیام/ 
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها