امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۱۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68316
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هفته ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هفته آتی تشکیل جلسه می‌دهند و در این جلسات قرار است لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

رسیدگی به طرح الحاق یک بند به ماده 2 قانون تشکیل شورایعالی اشتغال نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

طرح الحاق یک بند به ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی هفته آینده در کمیسیون بهداشت و درمان پارلمان مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

در ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی آمده است: با مشمولینی که پدر یا برادر آنها ار تاریخ 19/10/56 در راه به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و استمرار آن معلول یا اسیر یا مفقودالاثر شده یا بشوند به ترتیب زیر رفتار شود:

الف -در صورتیکه یگانه فرزند ذکور خانواده معلول باشند که طبق نظر شورای پزشکی به تنهایی قادر به اداره امور شخصی خود نباشند از انجام خدمت دوره ضرورت و احتیاط معاف دائم خواهند شد.

ب -چنانچه دارای برادر صغیر یا برادر معلول یا اینکه یگانه اولاد ذکور باقیمانده خانواده اسیر و مفقودالاثر باشند، طبق تبصره 1 ماده 44 عمل خواهد شد.

تبصره -شرایط اسیر و مفقودالاثر و معلول شناخته شدن و خانواده آنان در آئین‌نامه اجرایی این قانون پیش‌بینی خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار