امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68340
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، پنجمین دوره جشن جهانی نوروز امسال با حضور مقامات بلند پایه ایران، تاجیکستان، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، پنجمین دوره جشن جهانی نوروز امسال با حضور مقامات بلند پایه ایران، تاجیکستان، ترکمنستان، پاکستان و افغانستان در منطقه تفریحی پغمان در غرب شهر کابل برگزار خواهد شد.
دور اول و دوم این جشن در ایران برگزار شد و دور سوم آن در تاجیکستان و چهارمین جشن جهانی نوروز سال گذشته در «عشق‌آباد» ترکمنستان برگزار گردید و همانجا به تصویب رسید که جشن امسال در افغانستان برگزار شود.
مسئولان دولت افغانستان در طول سال جاری برنامه‌های ویژه‌ای را برای آماده‌سازی منطقه پغمان به عنوان میزبان جشن جهانی نوروز تدارک دیده‌اند.
حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان، در سال جاری از منطقه پغمان بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان آماده‌سازی این منطقه برای جشن جهانی نوروز قرار گرفت.
امان الله خان در پغمان

پغمان یکی از مناطق بسیار دیدنی ولایت کابل است که همه ساله مسافران فراوانی از تمام نقاط افغانستان و حتی جهانگردان خارجی، برای تفریح به این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا می‌آیند.
پغمان قدیم

دره توریستی پغمان، در غرب کابل و در فاصله 30 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است و در میان خود 2 دره کوچک دیگر نیز دارد و رود کابل نیز از همین منطقه سرچشمه گرفته است.
«صوفی عشقری» از شاعران معاصر افغانستان که در همین منطقه متولد شده است در یکی از غزل‌های خود بیتی زیبا در مورد پغمان سروده است:
پیش من کمتر بخوان افسانه پاریس را
زین جهان بی وفا گلکشت پغمانم بس استانتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها