امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68342
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس مهدی چمران در سومین اجلاس سراسری شورای عالی استانها با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس مهدی چمران در سومین اجلاس سراسری شورای عالی استانها با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری، گفت: ایشان در سخنرانی‌های اخیر خود سیاست‌ها و راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی را به درستی تبیین فرمودند و مسیر روشنی را پیش روی همه مسئولان و مردم قرار دادند.

وی با شاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت نیست بلکه جلوگیری از اسراف‌ است، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی تنظیم درست اقتصاد و تولید خوب و مناسب در کشور تا به جایی برسیم که به خوبی در برابر دشمنان مقاومت کنیم و روی پای خود بایستیم. در کشور همه چیز داریم و قطعا چیزی کم نداریم اما باید با برنامه به جایی که پیش بینی شده و مدنظر است برسیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به انسجام و همفکری به عنوان موارد لازم و ضروری برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: اگر انسجام خود را حفظ نکنیم از درون می‌پاشیم. باید کشورهای دیگری که اینچنین بوده‌اند را مشاهده کنیم و از سرنوشت آنها درس عبرت بگیریم. دنیای استکبار در مقابلمان ایستاده و ما نیز باید تمام قد جلوی دشمنان بایستیم.

وی افزود: در مورد حماسه اقتصادی هنوز نتوانسته‌ایم آنرا به صورت کامل پیاده کنیم. حماسه اقتصادی روشی مستمر است که متعلق به امسال و سال آینده نیست بلکه باید آنرا پیگیری کنیم تا به صورت کامل محقق شود.

چمران افزود: نمی‌توانیم در شوراها و شهرداری‌ها به عنوان دستگاه‌های اجرایی شاهد ریخت و پاش‌ها، دوباره کاری‌ها و بد کار کردن‌ها باشیم. چرا باید عمر ساختمان‌های ما زیر 30 سال باشد. چرا باید آسفالتی که به صورت استاندارد عمر آن حدود 12 سال است در کشور ما تنها دو سال دوام داشته باشد.

وی در ادامه خطاب به نمایندگان شورای عالی استان‌ها گفت: خواهش من از شما اعضای شورا این است که در همه کمیسیون‌ها اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار دهید و در کنار هم با همدلی و همبستگی ، راهکارها و راهبردهای اقتصاد مقاومتی را تبیین کنید. البته باید این امر در حرکتی جهادی و جهشی هرچه سریعتر صورت پذیرد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار