امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68346
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ازنا با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و اولیای دم جلسه صلح و سازش عصر امروز در شهر ازنا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ازنا با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و اولیای دم جلسه صلح و سازش عصر امروز در شهر ازنا منجر به گذشت اولیای دم از قصاص یک جوان شد.

در این مراسم رئیس دادگستری شهرستان ازنا ضمن اشاره به ارزش و اهمیت گذشت در دین اسلام این سنت حسنه را موجب خشنودی خداوند دانست و از اولیای دم به خاطر این گذشت تقدیر کرد.

فریدون رواد با اشاره به روند رسیدگی به این پرونده گفت: در جریان نزاع بین دو جوان یک لحظه عصبانیت سبب داغدار شدن یک خانواده شد که با پیگیری قضایی و طی شدن روند پرونده حکم قتل نفس صادر شد، اما با تلاش‌های شورای حل اختلاف شعبه 101 ازنا فرجام این پرونده به رضایت اولیای دم انجامید.

در ادامه امام جمعه شهرستان ازنا انفاق را یکی از خصلت‌های اسلامی دانست که انسان مومن از بهترین دارائی‌های خود می‌بخشد و خشم خود را فرو می‌خورد و مردم را عفو می‌کند.

حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق حضرت علی(ع) را الگوی شیعیان در کرامت و گذشت دانست و افزود: لازم است، در جامعه اسلامی فرهنگ گذشت به فرهنگ عمومی تبدیل شود که تحقق این امر نیازمند فرهنگ‌سازی است.

در ادامه این جلسه سید رحیم کاظمی معاون قضایی دادگستری لرستان این گذشت را یک الگو و سرمشق دانست و گفت: این گذشت برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم لرستان می‌افزاید.

یارالله کاکولوند رئیس شورای حل اختلاف استان لرستان نیز طی سخنانی مراتب تقدیر و تشکر خود را از اولیای دم به خاطر این گذشت اعلام کرد و گفت: در سال جاری 85 هزار پرونده به شوراهای حل اختلاف استان ارجاع شده که از این تعداد 60 هزار فقره به صلح و سازش منجر شده است.

در ادامه این مراسم از اعضای شورای حل اختلاف شعبه 101 ازنا که زمینه ‌این صلح و سازش را فراهم کردند، تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/2304/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها