امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68362
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، روز گذشته ارتش سوریه تسلط کامل خود بر مزارع ریما در جوار شهر یبرود در منطقه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، روز گذشته ارتش سوریه تسلط کامل خود بر مزارع ریما در جوار شهر یبرود در منطقه القلمون واقع در شمال دمشق به مساحت 20 کیلومتر مربع را اعلام کرد.

این درحالی است که شهر یبرود از 2 روز گذشته تاکنون شاهد درگیری‌های شدید و سخت بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های تروریستی مستقر در این شهر بوده که تاکنون منجر به هلاکت شمار زیادی از آنها و وارد آمدن خسارات سنگین به صفوف این تروریست‌ها شده است.

در این ارتباط یک منبع میدانی سوری اعلام کرد که ارتش و نیروهای مسلح سوریه به این ترتیب مرحله اول نبرد یبرود را با تسلط کامل بر مناطق اطراف این شهر بر اساس برنامه‌ها و نقشه‌های کشیده شده به پایان رساندند.

این منبع آگاه سوری درباره مزارع ریما توضیح داد که منطقه مزارع ریما 2 تپه الکویتی و القطری را را در برمی‌گیرد که با تصرف آنها از سوی ارتش سوریه، هم اکنون شهرک یبرود تحت اشراف و تظارت ارتش سوریه است.

ارتش سوریه با تسلط بر مناطق اطراف یبرود از جمله دو تپه الکویتی و القطری موفق شد، امنیت را در بزرگراه بین المللی دمشق – طرطوس برقرار کند که پایتخت سوریه را به مناطق ساحلی آن در غرب ارتباط می‌دهد و به این طریق عناصر مسلح را از این مناطق به طور کامل دور کند که مثلث « ریما، القسطل، السحل» را تشکیل می‌داد.

با از بین رفتن کنترل گروه‌های مسلح بر این مناطق این گروه‌ها دیگر توان و امکان حمله به یبرود را از دست داده‌ و در منطقه جغرافیایی مشخصی محاصره شده‌اند که شهر یبرود است و ارتش سوریه هم اکنون آن را از سه جهت شرقی و شمالی و جنوبی به محاصره خود درآورده است.

تنها طرف غربی یبرود است که نقطه ارتباطی فلیطه – عرسال را تشکیل می‌دهد و ارتش سوریه بر آن کنترل میدانی ندارد، اما زیر آتش یگان توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه است.

یک منبع میدانی سوری با اشاره به اینکه از بعد استراتژیک و نظامی شهر یبرود برای گروه‌های تروریستی مسلح ساقط شده به شمار می‌آید، آغاز عملیات ارتش سوریه برای آزاد سازی این شهر را ظرف روزهای آینده اعلام کرد که مرحله دوم نبرد یبرود شمرده می‌شود.

این منبع توضیح داد که مواضع دفاعی گروه‌های مسلح در یبرود ظرف 27 روز به دست ارتش سوریه از بین رفتن و نابود شد که موفقیت و پیروزی بزرگ در عرصه میدانی برای ارتش و نیروهای مسلح سوریه به شمار می‌آید.

منبع مذکور درباره «فلیطه» می‌گوید: عملیات یگان توپخانه و ارتش سوریه در این منطقه ادامه دارد و ظرف روزهای آینده شاهد عملیات ارتش سوریه خواهد بود و آزاد سازی آن به زودی اعلام خواهد شد.

وی درباره مرحله آینده عملیات ارتش سوریه در یبرود گفت که نقشه‌های ریخته شده برای تصرف یبرود به گونه‌ای دیگر ریخته شده، اما توضیحی در این خصوص نداد و تنها به گفتن اینکه براساس نقشه‌ها و برنامه‌های جدید در عملیات آینده ارتش سوریه شمار زیادتری از عناصر مسلح در زمانی بسیار کوتاه‌تر به هلاکت خواهند رسید.

اما از دمشق گزارش می‌شود که حمله خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی به بازار منطقه «الزلطانی» موجب کشته شدن 2 شهروند سوری و زخمی شدن 6 نفر دیگر شد.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها