امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68366
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏آباد، کشورهای عضو جامعه همسود امروز در نشستی در مسکو، با تشکیل گروه‌های مشترک ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏آباد، کشورهای عضو جامعه همسود امروز در نشستی در مسکو، با تشکیل گروه‌های مشترک مرزبانی برای مقابله با احتمال سرایت دامنه ناامنی به مرزهای جنوبی آسیای مرکزی موافقت کردند.

در اطاعیه پایانی این نشست آمده است، گروه‌های مشترک مرزبانی به منظور فراهم آوردن تامین امنیت مرزهای خارجی جامعه کشورهای همسود و جمع آوری اطلاعات در مورد وضیعت مرزها ایجاد می‏‌شوند.
پیش‌بینی می‌شود که موافقتنامه مذکور را مقامات ارشد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، مولداوی، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، روسیه و اوکراین امضا کند.

کارشناسان معتقدند که با نزدیک شدن به زمان پایان برنامه خروج نیروهایی ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا از افغانستان در سال جاری میلادی طرح‌های پنتاگون نیز بیش از گذشته نمایان خواهد شد.

آنان می‌گویند، به نظر می‌رسد که اکنون مقامات نظامی آمریکا طرح‌های مختلفی را در جهت جابه‌جایی و مستقر کردن بخشی از نیروهای خویش از افغانستان در منطقه آسیای مرکزی با مقامات سیاسی و نظامی این منطقه توافق کرده و به منظور جلوگیری از اعتراض و نارضایتی‌ کشورها این طرح‌ها را تا زمان تحقق مخفی نگاه می‌دارند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار