امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68370
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اسماء الموسوی» نماینده همپیمانی ملی در مجلس عراق، احتمال تحویل اعضای سازمان تروریستی مجاهدین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اسماء الموسوی» نماینده همپیمانی ملی در مجلس عراق، احتمال تحویل اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) به ایران را بالا دانست.

به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی «مجلس اعلای اسلامی عراق»، وی در گفت‌وگو با خبرنگاران تأکید کرد که اروپا آشکارا در زمینه همکاری جهت اخراج این افراد از خاک عراق کوتاهی می‌کند در حالی که در این‌باره تعهدات رسمی دارد و از طرفی ایران نیز خواستار تحویل آنها به کشور خودشان برای محاکمه آنان بر اساس قوانین ایران است و احتمال قوی وجود دارد که به این درخواست ایران پاسخ مثبت داده شود.

او افزود اگر کوتاهی اروپا در این زمینه ادامه یابد، درخواست ایران برای تحویلشان معقول‌ترین راه برای بستن پرونده حضور این افراد در عراق است.

پیش از این «مصطفی پورمحمدی»  وزیر دادگستری ایران، تأکید کرده بود که تحویل این افراد به ایران نیاز به درخواست رسمی ندارد و اگر عراق منتظر چنین درخواست رسمی‌ای است ایران آن را ارائه خواهد داد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها