امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68376
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 87
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، یعقوب پیری وزیر علوم رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه اسرائیل الیوم گفت: مرحله چهارم آزادی اسرای ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، یعقوب پیری وزیر علوم رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه اسرائیل الیوم گفت: مرحله چهارم آزادی اسرای فلسطینی منوط به تمدید مذاکرات بین تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل انجام می‌شود.

وی افزود: در صورتی که مهلت مذاکرات بین دو طرف که پایان ماه جاری خاتمه می یابد تمدید نشود اسرای فلسطینی آزاد نمی‌شوند.

وزیر اسرائیلی گفت: در صورت شکست مذاکرات طرف فلسطینی به سازمان ملل می شود تا به طور یکجانبه خواستار به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی شود و این قضیه‌ای است که دو طرف آن را نمی‌خواهند اما ما با شریک دشواری در مذاکرات روبه رو هستیم.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان گفته که اسرائیل در مسیر صلح مانع تراشی می کند و به همین دلیل مهلت مذاکرات را که از 9 ماه پیش آغاز شده تمدید نخواهد کرد.

این در حالی است که زیاد ابو عین سرپرست وزارتخانه امور اسرا و آزادگان تشکیلات خودگردان فلسطین چند روز قبل اظهار داشت: مرحله چهارم آزادی اسرای فلسطینی ماقبل اوسلو در تاریخ مقرر یعنی 29 مارس انجام می‌شود.

ابو عین تعداد اسرایی که قرار است در این مرحله از سوی رژیم اشغالگر آزاد شوند را 30 اسیر اعلام کرد.

هزاران فلسطینی سرزمین‌های اشغالی سال 1948 نیز شنبه گذشته در تظاهراتی خواستار آزادی اسرای این منطقه که اسرایئل از آزادی آنها امتناع می‌ورزد، شدند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات که در مناطق الطیره، سخنین، کفر کنا و ام الفحم صورت گرفت، با حمل تصاویر اسرا، ادامه بازداشت آنها از سوی رژیم اشغالگر را جنایتی نابخشودنی در زمینه نقض حقوق اسرای فلسطینی از سوی این رژیم اعلام کردند.

رژیم اشغالگر صهیونیستی به بهانه اینکه براساس توافقات صورت گرفته با تشکیلات خودگردان برای آزادی اسرای ماقبل اوسلو اسرای سرزمین‌های اشغالی سال 1948، شامل آنها نمی شود، از آزادی این اسرا امتناع می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها