امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68381
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه و گروه‌های مسلح مستقر در منطقه الزبدانی در ریف دمشق موفق ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه و گروه‌های مسلح مستقر در منطقه الزبدانی در ریف دمشق موفق شدند، با توافق با یکدیگر توافقنامه آشتی ملی و مصالحه را در این منطقه امضا کنند.

پیشتر نیز مناطقی مانند برزة و معضمیة الشام و ببیلا شاهد امضای توافقنامه‌های آشتی ملی و مصالحه مشابه بود و پیش بینی می‌شود، با امضای این توافقنامه و اجرای بندهای آن، منطقه الزبدانی ظرف روزهای روی آرامش به خود ببیند.

اما از حرستا گزارش می‌شود که صدها خانواده ساکن این منطقه که در غوطه شرقی ریف دمشق واقع شده، در حال خروج از آن هستند. خروج این افراد بر اساس توافقنامه مرحله‌ای صورت می‌گیرد که بین ارتش سوریه با گروه‌های مسلح این منطقه امضا شده تا امنیت خروح اهالی منطقه تامین شود.

این توافقنامه به معنای توقف درگیری‌ها و آتش بس در این منطقه نیست، چون گروه‌های مسلح مستقر در این منطقه نه تنها خود آتش بس و مصالحه را نمی‌پذیرند، بلکه گروه‌هایی که تن به مصالحه و آشتی ملی می‌دهند را نیز تهدید می‌کنند.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها