امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68391
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پارلمان اوکراین از سازمان ملل متحد خواسته درباره جلوگیری از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پارلمان اوکراین از سازمان ملل متحد خواسته درباره جلوگیری از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه که قرار است روز یکشنبه به همه‌پرسی گذاشته شود، اقامه دعوی کند.

قانونگذاران اوکراینی روز پنجشنبه با تصویب قطعنامه‌ای از شورای امنیت سازمان ملل خواستند جامعه بین‌المللی را به جلوگیری از اقدامی که به زعم آنها تخلف مسکو از قوانین بین‌المللی قلمداد می‌شود ترغیب کند.

در این قطعنامه که با رأی مثبت 250 نماینده پارلمان اوکراین به تصویب رسید آمده است: «بدین‌وسیله اقدام خشونت‌آمیز روسیه علیه اوکراین و تلاش این کشور برای جداسازی بخشی از کشوری با حاکمیت مستقل را یادآور می‌شویم.»

پارلمان اوکراین همچنین اعلام کرد به موجب اصل دفاع از خود که در منشور سازمان ملل بر آن تصریح شده است این کشور حق درخواست کمک از کشورهای دیگر برای بازگرداندن تمامیت ارضی‌اش را دارد.

هر گونه تصمیم‌گیری شورای امنیت سازمان ملل درباره این درخواست نیازمند تأیید روسیه خواهد بود که به عنوان یکی از کشورهای متحد طرف پیروز در جنگ جهانی دوم از حق وتوی دائمی در این شورا برخوردار است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها