امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68392
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نادر محسنی» سخنگوی کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان امروز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نادر محسنی» سخنگوی کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان امروز (پنجشنبه) در یک نشست خبری گفت که مدارک ارائه شده کاندیداهای حذف شده مشکل قانونی داشتند.

وی افزود: کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی، مدارک 400 کاندید را برای بررسی به وزارت آموزش و پرورش این کشور فرستاد اما این مدارک مورد تأیید قرار نگرفت.

محسنی اظهار داشت که برخی از کاندیداها با ارائه اسناد و شواهد قابل قبول به کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی از فهرست نهایی حذف نشدند، اما 87 نفر از آن‌ها نتوانستند اسناد موثقی در اختیار این کمیسیون قرار دهند بنابراین حذف شدند.

سخنگوی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی افغانستان تأکید کرد که افراد حذف شده از 23 ولایت مختلف افغانستان هستند که برخی از آن‌ها حتی سواد کافی برای خواندن و نوشتن ندارند.

به گفته وی، از 87 کاندید حذف شده،  29 نفر بدلیل نرسیدن به سن قانونی برای انتخابات شورهای ولایتی از فهرست نهایی حذف شد‌ه‌اند.

محسنی در ادامه به فعالیت مسئولان کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی در ولایت‎های افغانستان اشاره کرد و گفت که دفاتر این کمیسیون در تمام ولایت‎های افغانستان به استثنای ولایت «نورستان» فعال شده است.

وی همچنین تأکید کرد که قرار است مدارک 500 کاندید دیگر شوراهای ولایتی افغانستان نیز از طریق دفاتر کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی مورد بررسی قرار گیرند.

شمار کاندیداهای شوراهای ولایتی افغانستان به 2700 نفر می‎رسد که از تاریخ 13 اسنفد رقابت‎های انتخاباتی خود را آغاز کرده‎اند.

بر اساس تقویم از پیش تعیین شده کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، این روند ملی در 16 فروردین سال آینده که کمتر از یکماه به فرا رسیدن آن باقیست، برگزار شود.
انتهای پیام/ز
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها