امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68413
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه عملیات مقدماتی خود برای آزاد سازی شهرک استراتژیک «الحصن» ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه عملیات مقدماتی خود برای آزاد سازی شهرک استراتژیک «الحصن» در ریف تلکلخ واقع در ریف غربی حمص را آغاز کردند.

یک منبع نظامی سوری در این خصوص به خبرنگار فارس توضیح داد که ارتش سوریه عملیات انهدام مواضع گروه‌های مسلح در شهرک الحصن را آغاز کرده است.

در همین راستا منابع خبری اعلام کردند که تعدادی از عناصر مسلح در این شهرک خود را تسلیم ارتش سوریه کرده‌اند. همچنین با فراسیدن موعد آغاز عملیات ارتش سوریه در الحصن بیش از 100 نفر از اهالی این منطقه خانه‌های خود را به سمت مناطق امن ترک کردند.

همچنین گزارش شده است که یگان‌های ارتش سوریه پس از آزاد سازی شهرک الزاره که چند روز پیش صورت گرفت، از امروز پنج شنبه پیشروی خود به سمت الحصن را آغاز کردند و هم اکنون درگیری‌هایی اطراف این شهرک در جریان است که کانون این درگیری‌ها در قلعه الحصن بوده است.

گروهی تحت عنوان «جند الشام» که از تکفیری‌های شمال لبنان به شمار می‌آیند، بر شهرک تسلط دارند و آزاد سازی این شهرک از سوی ارتش سوریه به معنای تحکیم قدرت ارتش سوریه بر مناطق هم مرز با لبنان است که یکی از مهمترین منابع ورود تروریست‌ها به سوریه به شمار می‌آید.
آخرین خبرهای میدانی رسیده از این منطقه از موفقیت ارتش سوریه در تصرف تپه‌های استراتژیک «الحصرجیه» اطراف شهرک الحصن حکایت دارد.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار