امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 68414
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویترز گزارش داده است بانکهای کشورهای غربی علی‌‌رغم تلاشهایی که ایران برای همکاری با آنها در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویترز گزارش داده است بانکهای کشورهای غربی علی‌‌رغم تلاشهایی که ایران برای همکاری با آنها در مبادلات مالی مربوط به مسائل انسانی دارد از ترس تحریم‌های آمریکا از همکاری با ایران خودداری می‌کنند.

به موجب «طرح اقدام مشترک» که در سوم آذرماه سال جاری بین ایران و کشورهای 1+5 منعقد شد کشورهای طرف مذاکره با ایران متعهد شدند کانال مالی لازم برای تسهیل مبادلات مالی مربوط به خرید و فروش کالاهای انسانی را فراهم کنند.

رویترز ادعا کرده به موجب سندی از دولت ایران که به رؤیت این خبرگزاری و برخی منابع آگاه به این موضوع رسیده، تهران به عنوان بخشی از توافق ژنو سعی می‌کند قدرتهای جهانی را تحت فشار قرار دهد تا مبادلات مالی مربوط به خرید و فروش‌های کالاهای انسانی را سرعت ببخشند.

در این سند که طبق ادعای رویترز مربوط به دولت ایران است، آمده: «اطلاع حاصل کردیم که طبق مذاکرات و توافقات انجام شده در ژنو، امکان مبادله مستقیم اعتبارات اسنادی بین 7 بانک اروپایی و 8 بانک ایرانی برای غذا، دارو و کالاهای انسانی فراهم شده است.»

این سند می‌افزاید: «لطفا توجه فرمایید که ما نمی‌توانیم هیچ تعهد قانونی درباره این اطلاعات به عهده بگیریم زیرا لازم است مقامات مربوطه آن را به طور رسمی تأیید کنند.»

مقامات خزانه‌داری آمریکا و اتحادیه اروپا از اظهار نظر در این باره خودداری کرده‌اند، اما یک مقام آمریکایی به رویترز گفته آمریکا با برخی از بانک‌ها در این مورد صحبت کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها